Na Ostravsku řádí nebezpečná náhražka pervitinu přezdívaná SPD

Obrázek uživatele Martin Miko
14.09.2018, 14:08
Po syntetické marihuaně se v Moravskoslezském kraji začala vyskytovat další náhražka jedné z našich nejoblíbenějších a nejrozšířenějších drog. Řeč je samozřejmě o pervitinu, který můžete sehnat pod krycím jménem SPD. Né, tohle není nová kontaktní kampaň Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury, ale pouhá shoda bizarních náhod, které se zkrátka v tomto kraji občas stávají.

Syntetická marihuana s názvem Bakiba vás může i zabít

Zatímco syntetické kanabinoidy, které se šíří Ostravou a zabily už jednoho bezdomovce, známe už pár dní díky médiím, tak s náhražkou pervitinu pod názvem SPD jsme se ještě nesetkali. O nebezpečí této látky informovala Moravskoslezská policie a upozornila na její škodlivé účinky. Jedná se o bílou krystalickou látku, která může být zdraví nebezpečná podobně jako syntetické kanabidoidy.

O síle syntetické marihuany se hovořilo už před pár dny. Tato psychotropní látka vás po jednom šluku může dezorientovat na několik hodin. Největší nebezpečí hrozí těm, kteří tuto drogu kombinují s alkoholem a dalšími drogami. Do oběhu v Moravskoslezském kraji mohly být vypuštěno až tisíce dávek. Po užití syntetické marihuany už v pondělí zemřel jeden muž a další byl hospitalizován v nemocnici.

Tyto drogy jsou nepředvídatelné a člověk neví, jak na něj mohou zapůsobit. Droga se může dostat mezi sociálně slabší vrstvy a studenty. Dejte si pozor na syntetické SPD a buďte bdělí!

A zde je glosa o Pirátech, kteří sprejují na zdech, ale nám je to jedno.


Komentáře

Doporučeno pro vás