5 důvodů, proč byste letos měli jet na Festival Banát v Rumunsku – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč byste letos měli jet na Festival Banát v Rumunsku

+ DALŠÍ 1 FOTKA

Sedmý ročník Festivalu Banát volně navazuje na tradici českých kulturně hudebních festivalů, avšak s jedinou výjimkou – nekoná se totiž v Čechách, ale v Rumunsku. Čechy osídlená vesnice Eibenthal zde totiž představuje největší českou komunitu v celém Rumunsku. Festival odstartuje ve středu 15. srpna a skončí v neděli 19. srpna. Součástí festivalu je samozřejmě i cesta Balkán Expresem, která je sama o sobě velkým zážitkem. Zde je 5 důvodů, proč byste měli jet do Banátu.

Martin Miko
Martin Miko 25.7.2018, 12:48

1. Cesta Balkán expresem je k nezaplacení

Když jedete vlakem 1150 kilometrů z Prahy až do Orsovy společně s dalšími 1271 lidmi, tak si pište, že to bude zážitek, na který budete vzpomínat minimálně do příštího ročníku festivalu. Balkán expres samozřejmě disponuje hned několika výčepy, takže se nebojte, že umřete žízní. Kdo nechce jet vlakem, tak může jet busem.

2. Přes 200 interpretů vás bude bavit týden v kuse

Ještě před nástupem do vlaku potkáte spoustu muzikantů, kteří vás budou bavit od nástupu do vlaku až po návrat domů. Většinou se hraje a zpívá v podstatě nonstop. Co se týče zvučnějších jmen, tak se můžete těšit například na Emmu Smetanu, Švihadlo, Vasilův Rubáš, Vladimíra Mertu, Kittchena, Lazer Viking nebo Vložte kočku.

3. Pomůžete dobré věci

Cílem festivalu v Banátu je zastavit zánik českých vesnic v Rumunsku a podpořit je v další existenci. Festival se snaží fungovat na principu solidarity, takže všichni pozvaní interpreti vystupují bez nároků na honorář. Už jen tím, že nakupujete produkty a potraviny od tamních vesničanů, tak v podstatě pomáháte dobré věci.

4. Doprovodný program na úrovni

Skvělý je organizovaný výlet do vápencové jeskyně Ponicova i výlet na skalní masiv Traskavec, ale jestliže se chcete flákat v Eibenthalu, tak klidně můžete. Samozřejmostí jsou výlety po okolí, cestovatelské a tématické přednášky, projekce, divadlo nebo organizované výběhy na kovárnu, které vás po předešlé propité noci „protáhnou“.

5. prodloužený pobyt

Nestačil vám festival a máte volný čas? Tak máte možnost zůstat v Banátu klidně i o týden déle. Stačí vše nahlásit dopředu v rámci objednávky a můžete vyrazit až o týden později. Bydlet můžete u místních nebo si můžete prostě postavit stan na louce nebo u někoho na zahradě.

A zde je 5 interpretů, kvůli kterým byste měli jet na Hip Hop Kemp.

Podobné články

Doporučujeme

Další články