fb pixel 5 důkazů, že je písničkář Jarek Nohavica špatný člověk. Sorry – G.cz
Vyhledávání

5 důkazů, že je písničkář Jarek Nohavica špatný člověk. Sorry

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Ačkoliv je Nohavica velmi oblíbeným umělcem, který použil všechny známé české rýmy a zahrál na heligonku všude, kde ho nechali, o jeho pravém já toho ve skutečnosti mnoho nevíme. V rukávu však držíme 5 důkazů, které říkají, že Jarek Nohavica je ve skutečnosti špatný člověk. Důvodů je samozřejmě mnohem víc, jenže Ostraváci mají slabá srdce a tvrdou pravdu o svém idolu těžce snášejí, a proto jsme se mírnili.

Rom Jeremy
Rom Jeremy Aktualizováno 7.6.2019, 11:05

1. Udavač z Těšína, co zradil Kryla

Udavač z Těšína je název písně, kterou před několika lety věnoval Jaroslav Hutka Jarku Nohavicovi za to, že na konci 80. let spolupracoval s StB. V písni se o Nohavicovi zpívá jako o zbabělci a udavači, který ze sebe dělá umělce. Před nazpíváním této písně byl Nohavica považován za protirežimního umělce, ale později se ukázalo, že zradil Karla Kryla tím, že ho udal. Nohavica se k písni nevyjadřuje nijak. Teda prý vyjadřuje v písničce Já si to pamatuju.

2. Podporuje Okamuru

V létě 2017 se na sociálních sítích objevila fotka Jaromíra Nohavici s Tomiem Okamurou z SPD, která vzbudila mnoho rozpaků. Když se pár měsíců před volbami vyfotíte v supermarketu s předsedou xenofobní a populistické strany, a pak o něm prohlásíte, že je to sympaťák, tak je s vámi něco hodně v nepořádku. Zároveň tím říkáte lidem, že podporovat populisty a manipulátory je vlastně ok.

3. Společný song s Krajčem

Vsadíme se, že fanoušci dlouho vstřebávali společný duet Krajča s Nohavicou. Ano, oba jsou jakési ostravské ikony, jenže Krajčo je dadaista, který kope za Agrofert. Společně nahráli písničku s názvem „Křídla z mýdla“, která nás straší v českých rádiích dodnes.

4. Zvrhlý knír

Ano, knír je po plnovousu nejčastější úpravou vousů a dá se nosit na spoustu variant, o mužích s knírem se však dá myslet mnohé. Knír nosili všichni zvrhlí lidé světa – Hitler, Stalin, Pavel Zedníček, Super Mario. Jarek Nohavica se k milovníkům této obličejové ozdoby taktéž řadí, takže bychom před ním měli být ostražití.

5. Jeho fotbalová hymna Baníku nikdy nepomohla

Přestože Jarek Nohavica nazpíval pro fotbalový Baník Ostrava hymnu s názvem „Baníčku, my jsme s tebou“, tak to fotbalovému klubu nikdy nepomohlo a na vysněný titul si nesáhli 14 let. Nohavica je zároveň honorárním členem občanského sdružení Baník Baníku.

Samozřejmě, že to berte s rezervou, protože my nikdy nic nemyslíme vážně. I když to tak občas vypadá.

A zde je 5 zásadních počinů naší národní hrdinky Olivie Žižkové.

Podobné články

Doporučujeme

Další články