fb pixel 4 překvapivé finanční zdroje terorismu. Jsou to i plastová víčka – G.cz
Vyhledávání

4 překvapivé finanční zdroje terorismu. Jsou to i plastová víčka

Islámský stát a všechny jeho teroristické odnože není žádná příspěvková organizace a už vůbec ne neziskovka. Všechny ty útoky, zbraně, vlajky, propagační materiály, jako jsou propisky, klíčenky nebo kalendáře Islámského státu, se musí nějak financovat. I catering na poradách vedení se sám nezaplatí.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 4.2.2018, 09:00

Vedle příjmů z ropy má Islámský stát v rukávu ještě několik dalších zdrojů příjmů. Některé vás možná překvapí, u jiných si řeknete, že to bylo jasné už od začátku. Kde tedy bere Islámský stát peníze na svou činnost?

1. Kebab

Až osmdesát procent veškerých svých příjmů získává Islámský stát prodejem kebabů. Všude po světě má rozesety pobočky rychlého občerstvení, kde vyškolení teroristé prodávají bezvěrcům kebab. Drtivá většina příjmů z těchto prodejen potom putuje přímo na účet Islámského státu.

Z každého prodaného kebabu si jeden islámský terorista koupí kamion, se kterým vjede do davu lidí. Pamatujte, že pokaždé, když si koupíte kebab, podporujete Islámský stát a tím pádem se stáváte spolupachatelem jakéhokoliv teroristického útoku.

Není tajemstvím, že se vzdušné síly USA začínají orientovat na bombardování stánků rychlého občerstvení s prodejem kebabů, takzvaných kebab hausů.

2. Plastová víčka

Plastová víčka se poměrně rychle na finančním trhu etablovala a zařadila se vedle bitcoinů k nejzásadnější alternativě klasické měny. Sbírání plastových víček na nemocné děti si získalo velký ohlas, čehož se chytly světové banky napříč celým světem. Například Česká národní banka zařadila plastová víčka do svého portfolia monetární politiky v prvním kvartále roku 2016.

Velká obliba plastových víček neunikla spekulantům z Islámského státu, kteří v době, kdy ještě neexistovaly regulace plastových víček, vtrhli na trh a vytěžili ze situace maximum. Byli ve správný čas na správném místě. Viděli ten potenciál. Údaje uvádí, že Islámský stát v dnešní době drží až jednu třetinu světové zásoby plastových víček.

3. CIA

To nepřekvapí nikoho. Je to jasné všem. Nikdo to sice oficiálně nepotvrdil, ale je to jasné jako facka. Islámský stát založila, vycvičila a financovala CIA.

Agenti CIA již několik let pilně prodávají sušenky. Kdo prodá nejvíc sušenek, získá nové kolo. Výtěžek z prodeje sušenek putuje do Islámského státu. Tak to prostě je.

4. Spekulace na burze

Finanční analytici a brokeři z Islámského státu aktivně obchodují na burze ve snaze zvýšit příjmy Islámského státu.

Islámský stát drží rovněž akcie velkých světových firem. Je minoritním akcionářem Facebooku, Microsoftu nebo Samsungu.

Aktivně se zapojuje v celosvětových investicích do nemovitostí. Islámský stát vlastní fotbalový klub FC Palermo a v současné době vyjednává o odkupu FC Bohemians.

A tady máte dvanáct důvodů, proč se terorismus zatím České republice vyhýbá.

Podobné články

Doporučujeme

Další články