fb pixel
Vyhledávání

4 krizové situace: Jak se teoreticky zachovat vs. Jak se opravdu zachováte

Ne každý zvládá v krizových situacích zachovat klid.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 2.2.2016, 19:50

Ačkoliv máme všichni tak nějak představu, jak se zachovat, když přijde na lámání chleba, nakonec nepředvádíme ten úplně nejlepší výkon.

1. Autonehoda

Teorie: Pokud je člověk svědek autonehody, okamžitě a bez váhání zasáhne. Vyleze z auta, zavolá sanitku a hlavně poskytne zraněným první pomoc. Zkušeně vytáhne z auta autolékárničku, zraněného našteluje do stabilizované polohy a začne oživovat.

Praxe: Jestliže se nachomýtne člověk k autonehodě, pravděpodobně bude pokračovat dál v cestě. V případě, že u něho převládne pocit, že by měl něco udělat, vyběhne z auta, vytáhne mobil a začne zběsile fotografovat. Možná si pořídí i selfíčko s chroptícím řidičem, který visí z auta z rozbitého čelního skla.

K první pomoci. Jakmile svědek nehody vše dostatečně zdokumentuje, aby se mohl pochlubit na facebooku, je čas zachraňovat. Okamžitě se vrhne do svého auta pro lékárničku. Po deseti minutách hledání ji konečně nalejde. Profesorsky z ní vytáhne obvaz a náplast a horlivě upaluje za zraněným. Zraněný řidič již přestal chroptit. To je dobré znamení. Přestal rovněž dýchat, což už tak dobré znamení není. Naštěstí má zachránce připravený obvaz. Zaváže mrtvému řidiči ránu na hlavě (popřípadě obvazem přiváže řidiči oddělenou hlavu zpět k tělu), náplastí zalepí na ruce zraněného záděru či kuří oko na chodidle, pořídí si ještě jedno selfíčko a spokojeně s pocitem toho, že pomohl, odjíždí domů.

2. Požár domu

Teorie: V případě požáru domu nájemník nepanikaří. Zavolá hasiče a zkušeným okem vyhodnotí rozsah požáru. Následně spořádaně a urychleně opustí dům přesně podle evakuačního řádu, který visí na nástěnce u vchodu.

Praxe: Při zjištění požáru otevře nájemník okno a hysterickým křikem „Hoří, kurva, hoří!“ podá všem v okolí o situaci dostatečné informace. Následně v panice vyskočí z okna. Po pádu z desátého patra je na místě mrtev. O to víc je pak smutnější, když v domě žádný požár nebyl, akorát sousedka z bytu pod ním připálila řízky, což vyvolalo oblak dýmu, který jí stoupal z oken.

Jestliže nájemník zachová chladnou hlavu, zaběhne se podívat na nástěnku na evakuační řád. Ten tam bohužel není. Za to je tam místo toho vyvěšeno několik reklamních letáků. Nájemník se tedy vrací zpět do svého bytu. Vzhledem k tomu, že díky absenci evakuačního řádu neví, jak dům správně opustit, usedá do svého křesla, kde vyčká, až uhoří.

3. Potopení lodi

Teorie: Poslouchat pokyny kapitána lodi. Spořádaně se sešikovat před záchrannými čluny. Ženy a děti jdou samozřejmě první.

Praxe: Loď, která se potápí, kapitán už dávno v záchranném člunu opustil. V panice a chaosu jede každý sám za sebe. Instrukce žádné nejsou. Základem je dostat se do záchranného člunu. Muži v převlečení za ženy či děti se bijí o své právo na člun a ženy jsou hysterické. Hezké a přitažlivé ženy jsou pod dohledem mužů přemístěny na záchranné čluny. Ošklivé ženy na lodi umírají. Jsou příliš slabé, než aby mohly s muži fyzicky soupeřit o místa na člunech, a jsou příliš hnusné, aby mohly muže ovládat. Děti přežívají, jelikož naštěstí lidi nejsou ještě takový svině, aby nechali utopit děti.

4. Teroristický útok

Teorie: Nepanikařit a v klidu zemřít.

Praxe: Lidé panikaří a umírají v neklidu.

A když už jsme u té smrti, tak TADY se dozvíte, jak nejlépe se zabít, abyste s tím nikoho neotravovali.

Podobné články

Doporučujeme

Další články