3 důvody, proč islám nezvítězí – G.cz
Vyhledávání

3 důvody, proč islám nezvítězí

Muslimové se roztahují v Sýrii, blbnou v Afghánistánu, křičí v Íránu, vraždí v Iráku, bouří se v Kašmíru, vyhrožují v Norsku a roztahují se v Teplicích. Ale nebojte se – islám nikdy nezvítězí. Alláh totiž není na straně muslimů, ale na naší straně, o čemž svědčí třeba tři následující fakta:

Dirk Diggler
Dirk Diggler 26.8.2014, 14:00

1. Vybrabčený chalífa

320px-Osman_2 Sultán Osman II. Turecký sultán Selim I. v roce 1516 dobyl Egypt. Tím se stal chalífou – vůdcem celého muslimského světa. Tento titul pak vládci Istanbulu dědili. V únoru 1618 na osmanský trůn usedl Osman II. Byl to totální magor. Miloval lukostřelbu do živých lidských terčů, kterou často trénoval přímo v paláci na svých pážatech. Kvůli své dětské nezkušenosti prohrál bitvu s Poláky u Chotyně (říjen 1621). Poté, co z prohry obvinil elitní sbor janičářů a pokusil se ohrozit jejich privilegia, byl v březnu 1622 smeten janičářskou vzpourou a uvězněn v pevnosti Yedikule. S katem, který ho v květnu přišel uškrtit tradiční hedvábnou šňůrou, se Osman II. zuřivě pral ve snaze zachránit si život. Ale nepomohlo mu to – podle dobových svědectví kat Osmana "umravnil" tím, že mu rukou rozdrtil "nejcitlivější část těla". Prostě mu stisknul kulky. Bolestí šílený sultán se přestal bránit, takže mohl být pohodlně uškrcen. Kdyby byl Alláh na straně muslimů, pustil by snad takového magora na trůn? A dovolil by snad chalífu vybrabčit?  

2. Prosraná bitva o Vídeň

siege_of_vienna_1529_by_pieter_snayers V srpnu 1526 byl u Moháče uherský a český král Ludvík II. Jagelonský poražen tureckým sultánem Sülejmanem II. Nádherným. Turkům se tím otevřela cesta do střední Evropy. V srpnu 1541 obsadili Budín (pravý břeh dnešní Budapešti), v roce 1529 poprvé neúspěšně oblehli Vídeň. Turecké oddíly pak často podnikaly loupeživé nájezdy na dnešní Slovensko a Moravu. V roce 1599 zpustošili Turci Uherský Brod, 1663 pronikli až k Třebíči a Olomouci, 1683 poničili okolí Brna a Přerova. Na jaře 1683 velká turecká armáda pod vedením vezíra Mustafy Kary podruhé vytáhla na Vídeň. Obležené město už málem padlo, ale v poslední chvíli mu přišla na pomoc křesťanská koalice vedená polským králem Janem III. Sobieskim. V září byli Turci poraženi, což znamenalo konec jejich evropských výbojů. Spojené evropské síly (tzv. Svatá liga) je pak do roku 1687 postupně vytlačily z Uher a Sedmihradska. Kdyby byl Alláh na straně muslimů, nedobyli by snad Turci Vídeň a nestály by tam dnes mešity?  

3. Mlčící supervulkán

eruption Pod povrchem Yellowstonského národního parku v USA se ukrývá takzvaná kaldera – gigantický ohnivý kotel o rozměrech 85 x 45 kilometrů. Vulkanologové zjistili, že tenhle supervulkán vybuchuje celkem pravidelně každých 600 000 let. V současnosti už asi o 40 000 let "přetahuje". Co by se stalo, kdyby došlo k další supererupci? Podle výpočtů by stovky kilometrů kolem Yellowstonu zaplavila láva a tři čtvrtiny rozlohy USA by zasypal sopečný popel. Během pár hodin by zemřely miliony Američanů. Vyvržený prach a kouř by zastínil slunce na celé planetě a i uprostřed léta způsobil takzvanou sopečnou zimu. Kdyby byl Alláh na straně muslimů, nezařídil by snad, aby to bouchlo a Amerika šla do háje?  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články