23x úplně naopak – G.cz
Vyhledávání

23x úplně naopak

Věci myšlené dobře se většinou zvrhnou ve svůj pravý opak. Když je tedy budete dělat naopak už od začátku, štěstí se nakonec nutně unaví a sedne i na vola.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 6.5.2014, 14:00

1. Onemocňovna

full_b3d3dc_f_normalFile2-snimek-221 Dětská ozdravovna v Jetřichovicích. Představte si za ní výsypku strusky ze spalovny... (foto.turistika.cz) Děti ze špinavých pánevních oblastí se jezdí zotavit do ozdravoven, které bývají umístěny v těch nejčistších částech Česka. Aby to bylo fér, je třeba děti z čistých částí Česka začít posílat naopak někam, kde si zkazí zdraví. Onemocňovny by mohly stát třeba u chemičky v Neratovicích, na nádvoří Temelína nebo v blízkosti skládek a spaloven odpadu.  

2. Stezka česko-německé nenávisti

Stezku česko-německého přátelství jsme objevili u Hřenska nedaleko Děčína. Ony národy si ale v minulosti navzájem udělaly tolik zla, že je v zájmu historické přesnosti třeba to otočit. Stezka vzájemné nenávisti bude začínat u střelnice v Praze – Kobylisích, odkud bude kolem někdejšího koncentráku v Terezíně pokračovat k hrobům zavražděných Němců u Postoloprt a Žatce do Karlových Varů. Ty postavili Němci, Češi jim je po válce sebrali a dnes se tam Němci jezdí roztahovat a machrovat.  

3. www.praguedivorces.com

Po úspěchu stránky www.pragueweddings.com by šlo o stránku specializovanou na rozvody. Vzor nabízí co nejhezčí místa na svatby, tahle stránka by nabízela nejošklivější místa, aby vás rozloučení od stolu a lože tolik nebolelo. A nejen v Praze. Rozvádět byste se mohli v čistírně odpadních vod v Tróji, v dolech v Prunéřově, v Chánově, v močálech pod Bezdězem, mezi otlučenými paneláky na pražském Jižňáku...  

4. Badness

wellness A teď si představte, že to nejsou kameny, ale lejna... (www.welness.com) Ve welnessu jste asi už byli. Jistě proto víte, že si tam člověk užívá relax v teplé vířivce s přídavkem vonných éterických olejů, v sauně a na masážích. V badnessu vás budou až do zmodrání kůže máčet v páchnoucí ledové břečce, složené z flusanců, psí moči a prasečí kejdy. Peeling vám udělají šmrglpapírem a místo masáže dostanete do držky.  

5. Filosemitismus

Antisemitismus se v Česku projevuje třeba seznamem známých Židů, se kterým přišel novinář Adam B. Bartoš. Opakem této nenávisti je filosemitismus, tedy láska k Židům. Bude se projevovat seznamem neznámých Nežidů. Budou na něm uvedeny osoby bez semitské krve, a to až do pátého kolene. Kvůli známé a odvěké židovské prohnanosti při zločinné infiltraci mezi nežidovskou rasu ale bude v Česku na seznamu jen pár lidí. Nepodaří se na něj nejspíš dostat ani etnicky "prověřenému" Bartošovi.  

6. Unsafe sex

Lékaři a média nám pořád cpou safe sex a mají strach o naše zdraví. Opačný erotický trend se bude snažit o nezdravý sex. Žádné kondomy, hodně partnerů, hodně rizikové praktiky a co nejvíc to střídat. Prostě: "Nejdřív rajc, potom AIDS!"  

7. Soumrak

Toto politické hnutí se stane protiváhou Okamurova Úsvitu. Zatímco Japonec tu nechce imigranty, Soumrak je sem bude naopak lákat.  

8. Nefunční prádlo

underwear_03-622x403 Tyhle jsou už trochu jetý... Pokud jste někdy na běžky nebo na kolo navlékli Moiru, Devold nebo Icebreaker, jistě víte, že funční prádlo saje pot, udržuje tělo v suchu a hřeje. Ve speciálním nefunkčním prádle vám naopak bude zima jak v morně a budete se potit jako kráva. Tím silnější pak budou vaše zážitky.  

9. Nadační fond pro korupci Karla Kanečka

Nadační fond proti korupci založil miliardář Karel Janeček na podporu boje s úplatky. Jeho protiváha bude usilovat o to, aby se korupce stala běžnou a všeobecně uznávanou součástí našich životů. Miliardář Kaneček bude s pomocí právníků uplácet každého, kdo mu přijde do cesty.  

10. Skrývací žurnalistika

Investigativní (pátrací) novináři odhalují politické skandály, korupci a další jevy, které se ve "slušné" společnosti nedělají. Skrývací žurnalisté budou realitu naopak zahalovat a zneprůhledňovat. Třeba tím, že ve svých článcích vypustí různé varianty toho, co se stalo. Strčila Iveta Bartošová v Uhříněvci pod vlak svou dvojnici, aby mohla po vzoru nacistického válečného zločince Martina Bormanna uprchnout do Brazílie? Je Miloš Zeman ruským, britským nebo islandským tajným agentem?  

11. Vzačka

Banky nám poskytují půjčky, což je vůči nim nefér. Vyváží to vzačky, při kterých si banky z vašeho účtu stáhnou tolik peněz, kolik jejich šéfové právě uznají za vhodné.  

12. Kultivár

Bulvár podle svých odpůrců a kritiků rozvrací veřejný život chrlením banalit a trapností o celebritách. Jeho opakem se stane kultivár, který bude čtenáře a diváky vzdělávat. V kultiváru začnou vycházet zajímavé rozhovory s chytrými lidmi kteří mají co říct, filozofické eseje a verše začínajících autorů. A když už tam bude článek o střetu Rychtáře s Macurou, budou se počtem ran pěstí trumfovat, kdo přečetl víc Dostojevského knih v originále.  

13. Český svaz ničitelů přírody

Kuwait_burn_oilfield Udělejme si z přírody svou děvku! (www.wikipedia.org) Kosy, sekery, herbicidy, nafta, sirky a psi "na volno", kteří zadáví každé zvíře v dosahu. Rozdupávání střevlíků, rozkopávání mravenišť, střílení sýkorek a kladení otrávených návnad na bobry a dravé ptáky. Příroda je zákeřná a zlá – jediným řešením proto je tu děvku zkrotit a dát jí poznat, kdo je tu pánem.  

14. Zdravotnická dobíjecí služba

Když dostanete infakt, někdo vás zmlátí do krve nebo třeba sníte muchomůrky, přijede vám na pomoc záchranka. Resuscitace ale jen zbytečně ubírá životní prostor nám zdravým. Dobíječka to vyřeší. Její zaměstnanci budou vybaveni baseballovými pálkami, strunovými smyčkami, okovanými botami... Pro případ, že by nemohlo včas dorazit auto, bude k dispozici i černá helikoptéra se symbolem lebky. Na místo se dostane maximálně do tří minut.  

15. Vypouštěcí služba

Znáte auto, které na zavolání přijede odchytit zatoulaného psa a dopraví ho do útulku? Tohle bude auto, které bude projíždět ulicemi a vypouštět zlé psy se vzteklinou všude tam, kde žádní nejsou.  

16. Předvztahová rozbrojna

V předmanželské poradně se dozvíte, jak s parnerkou nebo partnerem vyjít. V předvztahové rozbrojně vám ho popíšou v černých barvách a vysvětlí vám, proč s tím člověkem stejně nevydržíte. Heslem zdejších odborníků je: "Jen tři slova v srdci měj: chlastej, šukej, užívej!"  

17. Heterák parade

2 Oni můžou a my ne?!           (www.darkmoon.me) Gay parade je přehlídkou pýchy 4% menšiny. Na Heterák parade bude smět jen ten, kdo si s sebou vezme stálého partnera opačného pohlaví. Šišlajícím buznám v lesklých kamaších bude vstup zakázán.  

18. Koncepce

Antikoncepční prostředky brání nechtěnému těhotenství. Koncepce bude krabička se sušenými spermiemi, kterými si muž před stykem posype žalud. Spermie budou od cizích anonymních dárců, takže žena nebude vědět, s kým to má.  

19. Unfair Trade

url Černoši mají nezaslouženou výhodu – v Česku banány nerostou               (www.fairtrade.eu) Zboží bude pocházet od band, přepadajících malé farmáře v zemích Třetího světa. Zmlátí černocha, ukradnou mu pytle s kávou nebo s banány a budou je nabízet za neférovou cenu. Rádi si ho koupíte, protože budete přesně vědět, od koho je. A u srdce vás bude hřát pocit, že jste přispěli na zlou věc.  

21. Knihovna Milouše Jakeše

Dost bylo čachrů a průšvihů kolem knihovny Václava Havla! I komunisté se chtějí těšit plody intelektuálního úsilí svého bývalého mocipána.  

21. Ústav pro studium zločinů demokratických režimů

Naváže na Ústav vyšetřování a dokumentaci úspěchů komunismu a jeho smyslem bude zaretušovat vše, co se dělo před rokem 1989. Po loňských personálních změnách na ÚSTR už ÚSDR dávno existuje, takže změny budou už jen kosmetické.  

22. Člověk v pohodě

Tato nadace bude zřízena při České televizi. Bude zasahovat všude tam, kde se lidé mají dobře a starat se, aby se měli ještě líp. První akcí bude organizování zásilky luxusních šperků do Spojených arabských emirátů a dovoz vybraných vín a sýrů do Švýcarska.  

23. Brownwar

greenpeace-igo No a? Opak Greenpeace bude kromě ničení životního prostředí také podporovat globální oteplování, jadernou energii, lov velryb a geneticky modifikované potraviny.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články