fb pixel 20 věcí, které běžně najdete v dámské kabelce – G.cz
Vyhledávání

20 věcí, které běžně najdete v dámské kabelce

A vy se pořád divíte, proč je ta naše taška těžká jak krosna v základním táboře pod Annapurnou.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 11.7.2014, 20:00

     

Messy-Bag

1. Vysypaný pudr

Popřípadě vysypané oční stíny nebo jiné líčidlo. Může to být i rozblemcaný krém na ruce nebo jiná kosmetická nezbytnost, která nevydržela nápor dalších 78 kil jiných kosmetických nezbytností.  

2. Tabák z cigarety

Kuřačky to znají – ačkoliv mají krabičku v kabelce vždy zavřenou, při generálním úklidu se jim ze dna kabelky nalepí na prsty vždy tolik tabáku, jako kdyby tam cíleně rozdrobily celý karton. Je to podobná záhada, jako lichá ponožka po praní v pračce.  

3. Patnáct i více zapalovačů

Když nemůžu najít zapalovač v kabelce na první dobrou (což v té černé díře plné pudru nejde nikdy), koupím si nový. A takhle třeba patnáctkrát za sebou, než zase po čase dojde na výše zmíněný ‚generální úklid‘.  

4. Dvě stě korun v drobných

Často není čas dávat vrácené drobné zpátky do peněženky, jednoduší je hodit je někam do kabelky, protože drobné jsou stejně nepotřebné a ta kabelka bez nich váží jen jako Halina Pawlowská.  

5. Dva až tři hřebeny

Nebo třeba jeden, ale vždycky tam nějaký je. I zrcátko tam bývá. A když tam není, půjčíme si od kamarádky a hned si do drogerie běžíme nějaký koupit. Hair-brushes-300x196 Ano, potřebujem je všechny.  

6. Čtrnáct prázdných obalů od žvýkaček

Kabelka by nebyla kabelkou bez nálože obalů od orbitek, jejichž navrácením do papírového sběru zbohatneme o částku, která pak stačí ke koupi nové kabelky.  

7. Nepoužité vložky/tampony

Protože člověk nikdy neví. Zdůrazňujeme slovo „nepoužité"!  

8. Lak na nehty

V práci se vám zasekne internet, něco se dlouho načítá na Facebooku... ideální doba k opravě manikúry! Marionnaud_laky kolekce Marionnaud  

9. Lak na vlasy

Paříž, Londýn, Praha... a můj účes nikdy nedrží. A tak ho musím přelakovávat, aby byl večer z vlasů tuhý chumel, co se dá lámat, a aby v kabelce nebylo zbytečně moc místa na obaly od žvýkaček.  

10. Dvoje sluneční brýle

Nebo alespoň jedny. Co na tom, že si je nasadíme na oči jednou za rok v lednu, když máme kocovinu.  

11. Deset gumiček do vlasů

Žena nikdy neví, kdy dostane náhlou chuť udělat si culík. Je třeba být dobře připravena.  

12. Šest sponek do vlasů

Žena nikdy neví, kdy bude potřebovat sponku. Hodí se nejen do vlasů, ale může sloužit i jako šťourátko nebo miniaturní pinzetka. sponky

13. Kalhotky

Slušná dívka samozřejmě vždycky ví, že bude ten večer spát u sebe doma – jenže slušné dívky dnes nikoho nebaví a nezajímají.  

14. Vlhčené ubrousky na ruce, na pleť a na intimní partie

Ano, my ženy máme vlhčené ubrousky na všechno, protože jsou situace, kdy prostě není čas se sprchovat.  

15. Antibakteriální gel

Přece byste nechtěli, aby ty ruce, kterýma na vás saháme, byli plné bakterií z MHD a podobně. kosmetickerecenze kosmetickerecenze.blogspot.com  

16. Krém na ruce

Lze použít také jako krém na obličej, odličovací krém, a pokud je to Indulona, tak i na další věci.  

17. Jogurt

Dietářky tam tahají jogurty, jogurtové nápoje, tofu a zeleninu, zatímco zbytek žen (a dietářky zejména) tam tahají kousky čokolády a tyčinky.  

18. Parfém

Ano, dostaly jsme k Vánocům malé kabelkové balení parfému, ale my stejně taháme ten půlitrový flakon, protože co kdybychom měly málo!  

19. Kosmetickou tašku

To je námět na samostatný článek. Kosmetická taška skýtá ženě vše od odličovacích tamponů, přes řasenku po pinzetu. Také tam bývají náplasti, Ibalgin, různé mastičky poslední záchrany a vatové tyčinky. Je to taková kápézetka postmoderního věku.  

20. Náhodný artefakt

Může to být bota, punčochy, banán, externí disk, sluchátka, činka, hrnek, DVD přehrávač, pes, nabíječky, laptop, cokoliv. Buď to tam nosíme záměrně, nebo jsme to tam zapomněly před týdnem, anebo nám to tam někdo z legrace hodil. Ne, extra zátěž pět kilo navíc nemáme šanci poznat. gps-lokator-pes         Kolik lidí, tolik názorů, což platí zvláště o ženách. ZDE je článek o fenomenu dámských kabelek od jiné ‚uživatelky‘, takže můžete srovnávat.      
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články