Pánové, velké odhalení: 7 věcí, které jste kdy chtěli vědět o dámské kabelce – G.cz
Vyhledávání

Pánové, velké odhalení: 7 věcí, které jste kdy chtěli vědět o dámské kabelce

"Co tam taháš? Tam máš snad cihly, ne?" Otázka, kterou my ženy slýcháme poměrně často. Takže pánové, tady to všechno máte černé na bílém.

Nikol von Rakonitz
Nikol von Rakonitz 19.6.2014, 19:00
handbag-o

1. Čím jsme starší, tím větší kabelku potřebujeme

Protože, jak jsme čím dál víc dospělé a uvědomělé, tím jsme také zodpovědnější a tak s sebou taháme spoustu věcí, které nám mohou (a koneckonců i vám, partnerům) zachránit situaci, den nebo život.  

2. Každá z nás má doma cca 15 kabelek

Vyplývá to z nedávného průzkumu, který se týkal evropských žen. Všech 15 kabelek samozřejmě potřebujeme. Tu na pracovní schůzku, tuhle do parku, tu zase na sport, do baru, na ples, na výlet. Musí ladit s oblečením a lícovat se situací. women-drivers-a-female-pilot-hangs-her-purse-of-the-controls-of-a-military-aircraft  

3. Záhada tahání kabelek na záchody

"Proč vy ženský chodíte na záchody s těma vašema krosnama?" ptal se mě nedávno kamarád. Chlapče, kdybys věděl, jakých kejklí jsme za pět minut strávených na záchodě schopné… Přelíčit se, učesat, možná i převléct a přezout, přestříkat parfémem, upilovat zlomený nehet. A všechen potřebný vercajk je právě v našem ranečku!  

4. Proč nikdy nemůžeme nic najít

Kupujeme kabelky s tajnými kapsičkami a přihrádkami, abychom pak (asi z lenosti) všechny věci stejně házely na dno té hlavní kapsy. Ano, pokud něco hledáte v dámské kabelce, určitě to bude až na úplném dně. Murphyho zákon.  

5. Obsah kabelky

Klíče, mobil, peněženka. To je základ. Dál: kosmetická taštička, kapesníčky suché, kapesníčky vlhčené, zrcátko, parfém, hřeben, krém na ruce, desinfekce na ruce, deštník, diář, nabíječka na mobil, žvýkačky, prázdné obaly od žvýkaček, drobky neznámého původu, propiska, ibáč, náplasti, tampony, fotka dětí, psa nebo vás, termohrnek, tablet, nabíječka na tablet, obal na brýle klidně i bez brýlí, láhev vody klidně i bez vody, boty na přezutí, svetřík… A ano. Všechno tohle prostě potřebujeme, abychom obstály v každodenním životě. A ano, pokud nám dovnitř vložíte bowlingovou kouli, asi si toho ani nevšimneme. handbag-content (2)[2]  

6. Proč nesnášíme, když si k nám chcete něco dát

Protože, když se nám hrabete v kabelce, je to jako když vstupujete do naší třinácté komnaty. Kabelka o nás totiž prozradí strašně moc. Nebo si to aspoň myslíme.  

7. Proč si ji tak hystericky střežíme

Jak už jsem naznačila, v kabelce je schovaný takový náš mikrosvět. Ztratit kabelku rovná se v podstatě přijít o život. Čemu se jako smějete?  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články