20 let od smrti Franka Sinatry: 5 zajímavostí o jednom z nejpopulárnějších zpěváků minulého století – G.cz
Vyhledávání

20 let od smrti Franka Sinatry: 5 zajímavostí o jednom z nejpopulárnějších zpěváků minulého století

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Často citovaný štramák ve skvěle padnoucím obleku a vždy s úsměvem na rtech. Tak by se dal definovat tento „miláček Ameriky“. Kolem osoby swingového herce a zpěváka Franka Sinatry se motá spousta záhad a zajímavostí. Kromě toho, že patřil mezi nejvýraznější osobnosti popkultury 20. století a dokázal se zarýt do pamětí milionů hudebních posluchačů i televizních diváků, tak je neschvalně proslulý i svými styky s mafií, které pečlivě mapovala FBI. Zde je 5 zajímavostí, které byste měli vědět o Frankovi Sinatrovi, který zemřel před dvaceti lety.

Martin Miko
Martin Miko 14.5.2018, 15:45

1. Komplikovaný porod nakonec dopadl dobře

Zajímavý životní příběh Franka Sinatry započal už během jeho narození, když se během komplikovaného porodu vůbec nevědělo, jestli přežije. Těžký porod nakonec přežila matka i Frank. Nejprve si však mysleli, že je Frank mrtvý, dokud nebyl pokropen vodou. Kleště, které byly použity při porodu, mu trvale poškodily levý ušní bubínek a část tváře a krku.

2. Poškozené ucho ho zachránilo od armády

Vše zlé je k něčemu dobré. Jeho zdeformovaný sluch ho nakonec zachránil od vstupu do letectva, takže místo toho se mohl věnovat své kariéře zpěváka, kterou rozjížděl v New Jersey, kde zpíval v malých klubech a rozhlasových stanicích. Svou kariéru však rozjel až s orchestrem Tommyho Dorseye.

3. Je držitelem mnoha cen

Nejen že během své kariéry získal 11 cen Grammy, ale i Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve filmu Odtud až na věčnost, kde si zahrál vojína Angela. Dále obdržel Zlatý glóbus, Prezidentskou medaili svobody, cenu Johna Fitzgeralda Kennedyho, Cenu Jeana Hersolta za humanitní přínos nebo zlatou medaili od Kongresu.

4. Jeho napojení na mafii bylo inspirací pro Kmotra

Jelikož se narodil do rodiny sicilského přistěhovalce, tak nikoho snad ani nepřekvapí, že byl v minulosti mnohokrát osočen ze styků s organizovaným zločinem. Šéf americké FBI John Edgar Hoover na něj dokonce nechal vést spis, který čítal přes 2400 stránek. Sinatra nikdy nebyl obviněn z žádného zločinu, přesto se stal inspirací pro tvorbu filmové postavy Johnnyho Fontaina z filmu Kmotr od Maria Puza.

5. Blízký přítel vlivných lidí

Jeho veřejná popularita po celém světě ho vynesla až do Bílého domu. Byl totiž blízkým přítelem rodiny Kennedyů a především Johna F. Kennedyho. Dle některých spekulací a tvrzení Sinatrovy dcery prý pomáhal spolu s mafií Kennedymu zvítězit při primárních volbách v roce 1960, čímž mu měl pomoct stát se prezidentem. Po skandálech Judith Campbellovou, která udržovala styky s mafií a zároveň měla poměr Kennedym, se následně rodina Kennedyů oficiálně od Sinatry raději distancovala.

A zde je 85 let od narození Jamese Browna.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu