18 neznámých pohledů do hraček, které všichni dobře známe – G.cz
Vyhledávání

18 neznámých pohledů do hraček, které všichni dobře známe

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Podle některých lidí mají hračky duši. Podle amerického umělce Jasona Freenyho mají i orgány a kosti. Je to pro vás představa spíš roztomilá, nebo děsivá?

Radka Pružinová
Radka Pružinová 19.11.2017, 16:00

Každé dítě je zvědavé. A některým to vydrží až do dospělosti. Jaké ale bývá rozčarování dětí, když podrobí svoji oblíbenou hračku pitvě a zjistí, že je dutá nebo v lepším případě obsahuje vlákno, u něhož ale po rozcupování zjistí, že je rovněž duté?

Tyhle frustrující momenty se rozhodl – alespoň jednorázově – změnit průmyslový designer Jason Freeny, který panenky, poníky, Lego panáčky a další potvůrky naplnil tím, co by podle všech předpokladů měly obsahovat – střevy, žaludky, játry a slezinami a v neposlední řadě precizně vyvedenou kostrou.

Sérii „rozkošných ohavností“ odstartoval před pěti lety. Orgány a kosti vytvářel původně z polymerového jílu, momentálně upřednostňuje epoxidovou pryskyřici, již vyřezává pomocí miniaturních nástrojů, které se používají například na umělecké vydlabávání dýní nebo v zubním lékařství.

Tyhle hračky jsou sice trochu děsivé, ale edukační prvek jim upřít nelze.

1. Můj malý pony

2. Barbie

3. Pepek námořník a králík Bugs Bunny

4. Nemo

5. Gumídek

6. Lego panďulák

7. Hello Kitty

8. James P. Sullivan (Příšerky s. r. o.)

Mimochodem, potřebujete narychlo někoho něčím obdarovat, ale vkusně a originálně? Tady máte 11 tipů na dárky, které vyrobíte ještě během dneška.

Podobné články

Doporučujeme

Další články