17 znepokojivých podob sympaťáka Mickey Mouse – G.cz
Vyhledávání

17 znepokojivých podob sympaťáka Mickey Mouse

Kultovní disneyovská postavička má i hororový potenciál. Mickey, jak ho neznáte, trhá plátno na cucky a vstupuje mezi vás.

Elsa K.
Elsa K. 15.5.2014, 13:00

Světoznámý dětský hrdina z dílny The Walt Disney Company spatřil světlo světa 15. května roku 1928. Jeho stvořiteli byli Walt Disney a animátor Ub Iwerks. Poprvé se roztomilý myšák objevil v krátkometrážním filmu Plane Crazy z roku 1928 spolu se svou kolegyní  Minnie. (Mickey se chce naučit létat. Rozhodne se tím ohromit Minnie. Už při startu vypadne z letadla, ve kterém zůstane Minnie sama, a letadlo se nekontrolovatelně rozjede po okolí. Po srážce s krávou se Mickeymu podaří nastoupit zpět do letadla. Letadlo úspěšně vzlétne až po karambolu s automobilem. Po chvilkovém nezřízeném letu se ustálí a Mickey vyžaduje od Minnie políbení. Ta odmítá, načež Mickey začne s letadlem létat všemi směry. Když přestane, opět chce políbit Minnie, která mu dává facku a skáče z letadla. K hladkému přistání použije své podvlíkačky. Mickeyho let pak končí nárazem do stromu a následným pádem z něho. Pod stromem se ještě setká s uraženou Minnie, která nakvašeně odejde.) Další snímek s Mickey Mousem byl pak The Gallopin´ Gaucho z téhož roku. (Děj je zasazen do prostředí Divokého západu. Mickey Mouse se projíždí na pštrosu, který mu slouží namísto koně. Dorazí do saloonu, kde tančí Minnie. Mickey si zakouří, napije se piva a začne si ji namlouvat. Po chvíli tance však Mickeymu tanečnici násilím převezme Pete a unese ji. Mickey se za ním pustí na pštrosu, který se mezitím opil pivem. Po strastiplné cestě se Mickey ještě pokusí pštrosa vzpamatovat tím, že ho namočí do škrobu, ani pak ale kupodivu pštros není způsobilý k jízdě. Pete mezitím zatáhl Minnie do několikapatrového domu, z jehož okna se ozývá její volání o pomoc. Mickey díky svému ocasu do okna vyšplhá, načež nastane šermířský souboj mezi Mickey a Petem o svázanou Minnie. Mickey únosce s pomocí nočníku přemůže a s Minnie naskočí na již střízlivého pštrosa. Kovbojka končí vzájemnými polibky.) Ještě v listopadu roku 1928 byl Mickey Mouse uveden ve svém prvním zvukovém filmu Parník Willie. Poté zcela ovládl plátna kin, televizní obrazovky a dětské pokojíčky. 18. listopadu 1978 u příležitosti 50 let své existence, získal Mickey Mouse jako vůbec první kreslená postava svoji hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.  

1. Mickeyho klubík

divadlo1 Už v roce 1932 měl Mickey Mouse Club, fungující na divadelní bázi, milion členů. V roce 1933 byl otevřen první britský, v roce 1935 už zasáhla Mickeymánie i celý zbytek světa. Disney ale začal klub postupně rušit.    

2. Mickey Nazaretský

jezis    

3. S Mickeym na věčné časy a nikdy jinak

lenin2 "Hrdina. Vůdce. Bůh" - bronzové sousoší od Alexandra Kosolapova.  

4. Marilyn Manson přibírá do party třetí ikonu

manson  

5. Napalm od Banksyho

banksy-novy    

6. Myšák za zenitem

STARÝ    

7., 8. I Mickey Mouse je jen myš

lebka2 Autorem těchto Mickeymousích lebek je umělec Nicolas Rubinstein. lebka1    

9. Odvážné děti

deti

 

10. Kosmonaut

kosmonaut    

11. Rodinné foto

hori  

12. Zběsilí klavírní virtuózové

klavir  

13. Myší anatomie

ANATOMIE Tenhle z kůže svlečený Mickey je lehce freaky.  

14. Kuchařka zabíjení

kill  

15. Ale že jim to sluší, klukům jedněm ušatým?

gay  

16. Plynová maska

maska Tato hravá plynová maska byla vyrobena v lednu roku 1942 v počtu 1000 kusů. Nikdy nebyla použita.  

17. Feťáci

Goofy přitáhl matroš jménem Peppo. Zbytek příběhu i s dealerskými vzestupy a pády si zaslouží samostatný článek. 123456
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články