17 situací, které letos v zimě zažije každý Pražák – G.cz
Vyhledávání

17 situací, které letos v zimě zažije každý Pražák

Kromě toho, že se („ježišmarjá no tak jo“) půjde mrknout, jak letos ozdobili strom na Staromáku.

Gement
Gement 23.11.2017, 09:00

1. Do pražských ulic vyrazí lidé v lyžařských bundách a v goretexových botách. Ne, ani letos jim nedojde, že to je móda určená do hor a ne do kanceláře. Jedna z mála jistot v tomhle nejistém světě.

2. Plesová sezóna. Metro bude večer plné dívek a žen ve společenských šatech a lodičkách. Některé přes sebe budou mít hozený kabát, jiné opět nepromokavku od Alpine Pro.

3. Na botách a vzadu dole na urousaných nohavicích bílé mapy od soli. Nemůžeme se dočkat.

salt-stain-shoe

4. V tramvajích to bude smrdět víc než kdy jindy. Potem, který poteče z hrdých majitelů lyžařských bundiček a taky bezdomovci, kteří se začnou schovávat před mrazem do MHD.

5. Drobky od trdelníku na šálách turistů.

6. V hospodách, divadlech, kancelářích, obchodech - všude bude na zemi ta hnusná černota, ten sníh se špínou, který nanesou lidi na botách. Na těch goretexových samozřejmě.

7. Psí exkrementy zmrznou, napadá na ně sníh, zakonzervují se a pak při nejbližší oblevě se promění v hutnou sračku smíchanou se špínou chodníků a štěrkem.

tumblr_mykpyh6qk51qggs6ao5_500

8. Obyvatelé starých původních pražských bytů budou řešit dilema. Ztlumit na víkend wafky a ušetřit nebo se vrátit v neděli večer ze Špindlu a do pondělí nesundat kulicha?

9. Na promrzlou zem naprší a vytvoří se souvislá vrstva ledu. Důchodci si dají židli k oknu, aby mohli sledovat bouračky a budou mít strašnou radost.

10. Autobusy budou ráno tůrovat motory. Praha se ponoří do hustého kouře a smradu.

11. Budou nám vlhnout ponožky a sundat si na návštěvě boty bude trochu o držku.

12. Na silnicích budete potkávat tanky. Řidiči z výše položených míst (Pankrác) nestihli seškrábat led z předního skla a udělali si jen takové malé průzory.

13. Některé chodníky budou uklizené jak za Němců a některé vůbec, takže budeme přeskakovat z jednoho chodníku na druhý a protancovávat se mezi nahrabanými haldami sněhu.

14. A když pojedeme na hory a vyjedeme z té pražské kotliny, zjistíme, že už nad Ládví je slunečno a budeme mít z toho radost a když se vrátíme v neděli domů, sedne na nás depka, protože z jiskřivého vzduchu pojedeme do emulzní hustoty deprese.

15. Budeme nadávat na kočičí hlavy, protože to na nich prostě vždycky strašně klouže.

Winter-In-Prague-1152x2048

16. Utratíme mraky peněz v hospodách, kavárnách, restauracích, barech. V Praze je zase tolik nových krásných míst, kde zajíst nebo zapít zimní depresi.

17. A právě v kavárnách budou viset na věšácích kabáty a lyžařské bundy, a když si půjdete třeba pro něco do kapes, musíte se zabořit do té vrstvy. A když konečně nahmatáte svojí bundu a odcházíte, budete mít divný pocit, protože to určitě vypadalo, jakoby jste něco kradli.

A chcete vědět, co Pražáci závidí venkovanům? Čtěte ZDE.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články