fb pixel 13 velmi užitečných rad pro svobodné dívky – G.cz
Vyhledávání

13 velmi užitečných rad pro svobodné dívky

Tenhle ‚manuál‘ je sice už osmdesát let starý (pochází z roku 1938), ale některé věci jsou nadčasové nebo vůbec nestárnou, jak se jistě samy záhy přesvědčíte.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 10.4.2018, 14:50

Více či méně erudované rady a návody na ‚randění‘ se v časopisech objevují prakticky již od té doby, co časopisy tohoto typu vycházejí – tedy od devadesátých let 19. století (jedním z prvních byl dodnes fungující časopis Vogue).

Již předtím byly ovšem podobné rady publikovány v různých zábavných almanaších, kalendářích a podobných ‚nenáročných‘ tiskovinách určených pro lidové vrstvy – něco na způsob nejrůznějších dnešních plátků, které se prodávají za ‚pár šlupek‘ v trafice. Popřípadě se dokonce rozdávají zdarma buďto jen tak na ulici nebo v různých prodejnách, dopravních prostředcích a tak podobně. (Na rozdíl od současných ‚masovek‘ se ale zdají mít úroveň a glanc, tedy aspoň z dnešního pohledu.)

Následující obrázky pocházejí z výpravného fotografického Průvodce chováním nezadané ženy, jež touží se společensky přijatelně zadat. Ten byl otištěn již před 80 lety ( – čili v době, kdy byly v rozpuku mládí přinejmenším vaše prababičky), a to v tehdejším ‚předjarním‘ únorovém vydání amerického časopisu CLICK: Photo-Parade.

CLICK Photo Parade Magazine Collage

Jak vidíte z téhle fotokoláže, nejednalo se o žádný specializovaný časopis pro dospívající dívky či již dospělé dámy, ale spíše o časopis pro pány, který si podle všeho četly i jejich protějšky. Něco jako třeba někdejší česká edice časopisu Maxim (přestal vycházet už předloni) nebo česká edice časopisu Esquire (ten vychází stále).

Takže milé slečny – hlavně se nezpíjejte do němoty, nežvýkejte s otevřenou pusou a neponižujte potenciálního partnera projevy svých vřelých citů k němu na veřejnosti! A taky...:

1. Dbejte na svůj půvab

01 Keep Your Allure © CLICK: Photo - Parade, issue: February 1938 OBLÉKNĚTE SE ve svém salonku tak, aby vynikl váš šarm. Buďte připravena k odchodu, jakmile váš společník dorazí; nenechte jej čekat. Pozdravte jej s úsměvem na rtech!

2. Neušmudlejte mu kapesník

02 Don't Borrow and Smudge His Handkerchief

MUŽI NEMAJÍ RÁDI dívky, které si vypůjčí jejich kapesník a znečistí ho rtěnkou. Své líčení provádějte v soukromí, ne tam, kde by vás mohl vidět.

3. Neseďte neohrabaně

03 Don't Sit Akwardly

NESEĎTE V NEPŘIROZENÝCH POZICÍCH – a nikdy nedávejte najevo nudu, i kdybyste znuděná byla. Buďte pozorná, a pokud musíte žvýkat žvýkačku (nedoporučuje se), dělejte to tiše, se zavřenými ústy.

4. Nemluvte při tanci

04 No Talk While Dancing

BEZSTAROSTNÉ (ve smyslu lehkovážné, brebentivé, prostě ukecané) ŽENY se gentlemanům nelíbí. Při tanci nemluvte, protože když muž tančí, chce tancovat.

5. Noste podprsenku

05 Wear a Brassiere If you Need it

POKUD MUSÍTE mít podprsenku, noste ji. Nehrajte si s opaskem a dbejte na to, abyste neměly zmačkané punčochy.

6. Nezneužívejte zpětné zrcátko

06. Don't Fuck Up with Car Mirror

NEPOUŽÍVEJTE ZPĚTNÉ ZRCÁTKO ke svému líčení. Muž jej potřebuje k řízení a velice ho štve, když se musí otáčet, aby viděl, co se za ním děje.

7. Nebuďte vlezlá

07 Don't Be Distastefully Familiar

NECHOVEJTE SE ‚FAMILIERNĚ‘ ke svému doprovodu tím, že ho budete na veřejnosti škádlit. Veškeré otevřené projevy náklonnosti jsou nevkusné a obvykle váš protějšek ztrapní nebo poníží.

8. Nebuďte sentimentální

08 Don't Be Sentimental

NEBUĎTE SENTIMENTÁLNÍ, ani ho svými citovými projevy nenuťte říkat něco, co sám nechce. Muži nemají rádi slzy, zejména na veřejnosti.

9. Nechovejte se důvěrně k obsluze

09 Don't Be Familiar

NECHOVEJTE SE DŮVĚRNĚ k obsluze tím způsobem, že s ní budete nenuceně klábosit o tom, s kým a jak jste si tu předtím užívala. Muži touží po vaší plné pozornosti, a také si ji zaslouží.

10. Nehovořte o svém oděvu

10 Don't Talk About Your Clothes

NEMLUVTE O ODÍVÁNÍ a už vůbec se mu nesnažte vysvětlovat, co nového máte zrovna na sobě. Rozradostňujte svého společníka a lichoťte mu věcmi, o kterých chce sám hovořit.

11. Nepijte přes míru

11 Don't Drink Way Too Much

PŘÍLIŠ SE NEOPÍJEJTE, neboť muž očekává, že si po celý večer zachováte jistou důstojnost. Alkohol vyvolává v dívkách pocit, že jsou chytřejší, ale většinu jsou naopak hloupější.

12. Nechovejte se podezřele

12 Don't Be Conspicious

NEVZBUZUJTE DOJMY PODEZŘENÍ při konverzaci s jinými muži. Poslední kapkou bývá ‚vytuhnutí‘ z přemíry tvrdého alkoholu – objekt vaší touhy (rande) vám pak už nejspíše nikdy nezavolá.

13. Zkrátka a dobře – jen ať to nedopadne takhle:

13 Don't Pass Our (And All That Stuff)

Ačkoli na druhou stranu – být single má dnes své výhody a mnohá moderní žena s tím umí být velmi spokojená. Jestli vám to nějak neštymuje, tak tady je deset výhod, proč by mělo. Nebo aspoň minimálně být single ve třiceti. A prý vůbec nejlepší je být single v létě – schválně to ale srovnejte, protože zimní období je možná k single životu ještě vhodnější.

Podobné články

Doporučujeme

Další články