fb pixel 12 způsobů násilné smrti, která vás dosud nepostihla – G.cz
Vyhledávání

12 způsobů násilné smrti, která vás dosud nepostihla

Pokud čtete tento článek, pravděpodobně ještě žijete. Sice blbě, ale žijete. Hlavně si neprohlížejte poslední, dvanáctý snímek. Je tak drsný, že vás pohled na něj může stát život!

Gement
Gement 6.8.2015, 14:19

1. Utonutí

lll Foto: Joss Campbell

Smrt ve vodě je jen jiná forma udušení. Nedostáváte kyslík a váš mozek začne odumírat už za pár minut. Stačí jich pět. Popsány jsou ale případy, kdy byl vzkříšen člověk po dvaceti minutách. Byl však v ledové vodě, která omezila jeho fyziologické pochody.

2. Oběšení

obesenec www.wikipedia.org

Když je pod propadlištěm na šibenici dostatečná hloubka, trhnutí provazu vám zlomí vaz a zemřete okamžitě. Existuje ale horší verze a to je ta, kdy vás na šibenici kati vytáhnou. Pak se můžete dusit třeba až dvacet minut.

3. Vyhladovění

hladoveni wikipedia.org

Smrt přichází jako důsledek zástavy dýchání a srdeční činnosti. Záleží samozřejmě na tom, jaká byla vaše kondice na počátku hladovění. V extrémních případech můžete vydržet až 90 dní, jako irští nacionalisté v roce 1920, nebo jako mongolská žena odsouzená k smrti hladem v roce 1913 (na snímku).

4. Zásah elektrickým proudem

kreslo commons.wikimedia.org

Elektrický výboj buď způsobí zástavu srdce, nebo vás navíc spálí na uhel. Smrt záleží na mnoha faktorech: na velikosti proudu a napětí a také na odporu, který vaše tělo výboji klade. A přirozeně také na místě, kudy výboj do těla vstoupí.

5. Upálení

uhoreni www.allmystery.de

Stačí několik desítek vteřin. Smrt uhořením je kombinací udušení po vdechnutí plamenů a plynů, šokového přehřátí těla a rozsáhlé tepelné destrukce tkání. Ta minuta se dá přežít modlením, jak dokázal mistr Jan.

6. Zastřelení

strelba www.thesimpsons.com

Při zasažení mozku nebo srdce jste mrtvý okamžitě. Většina obětí ale nemá to štěstí – spíše vykrvácí, což může trvat i několik hodin.

7. Otrava plynem

z www.thesimpsons.com

Nacisté používali v Osvětimi kyanovodík, který blokuje buněčné dýchání, smrt přichází během pár minut. Mnohem častější je ale otrava banálním oxidem uhelnatým, znemožňujícím přenos kyslíku krví.

8. Umrznutí

umrznuti rooshvforum.com

Když klesá vaše tělesná teplota, zpomaluje se dýchání a a srdeční frekvence. Smrt nastává při snížení tělesné teploty asi pod 30 stupňů v důsledku selhání krevního oběhu. Na snímku jedna z mnoha mrtvol pod vrcholem Mount Everestu.

9. Smrtící injekce

Texas Death Chamber aljazeera.com

Odsouzenci je vstříknuta do žil uspávací látka, po které asi za patnáct vteřin ztratí vědomí. Další chemikálie mu ochromí svaly a zastaví dýchání. Třetí látka ukončí činnost srdce.

10. Vykrvácení

krev http://gamingbolt.com

Dospělý člověk umírá při ztrátě více než asi dvou litrů krve. Při poranění velké cévy k tomu může dojít za pár desítek vteřin. Rychle ztratíte vědomí, a vaše buňky se de facto udusí.

11. Rozleptání v kyselině

cistic www.gaumont.fr

Kdy nastane smrt záleží na druhu kyseliny a její koncentraci. Většinou umřete šokem ze spálení kůže, pokud se ale v kyselině vykoupete, můžete se v ní prostě utopit jako ve vodě.

12. Dekapitace

decapitation4cj0 http://www.documentingreality.com

Dodnes se vědci přou, jestli hlava po dekapitaci něco vnímá a jak dlouho. Zdá se totiž, že můžete ‚žít' až několik desítek vteřin – hlavy popravených totiž mrkají. Smrt nastane odumřením mozku. Na snímku dekapitace odsouzeného v Číně na počátku 20. století.

A jestli tu ještě chcete nějakou dobu pobýt, měli byste si přečíst 8 tipů, jak správně provozovat sex na veřejnosti ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články