12 let s iPhonem: proč je na všech reklamních smartphonech od Applu čas 9:41? – G.cz
Vyhledávání

12 let s iPhonem: proč je na všech reklamních smartphonech od Applu čas 9:41?

Steve Jobs. Zakladatel, výkonný ředitel a předseda představenstva firmy Apple a zároveň jedna z nejvýraznějších osobností počítačového průmyslu posledních čtyřiceti let. Zemřel 5. 10. 2011. + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Zní to neuvěřitelně, ale dnes je to přesně 12 let od předstaení prvního chytrého mobilního telefonu iPhone. Vizionář a předseda představenstva Apple Inc. Steve Jobs ho tehdy předvedl na konferenci Macworld Conference & Expo, avšak jeho prodej byl zahájen až o půl roku později. Na první verzi iPhonu lidé stáli fronty podobně jako při čekání na první díl Hvězdných válek.

Martin Miko
Martin Miko 9.1.2019, 11:16

12 milých let s iPhonem

Zde je 8 zajímavostí o smartphonu společnosti Apple, který dodnes patří mezi nejoblíbenější telekomunikační zařízení na světě a je svébytným fenoménem na poli technologií.

1. Steve Jobs poprvé o mobilním telefonu Apple hovořil už v roce 2002, když se rozhodl, že naváže na úspěšný hudební přehrávač iPod.

2. První verze iPhonu se prodalo 270 000 kusů během prvních 30 hodin.

3. Když v roce 2007 vyšel první iPhone, měl oproti ostatním mobilním telefonům nadprůměrné parametry. Disponoval základním flashovým uložištěm o velikosti 4 až 16 GB a operační paměstí o velikosti 128 MB.

4. Steve Jobs měl v plánu tehdy vytvořit i vlastního mobilního operátora, který by byl založen na husté stanici Wi-Fi stanic. Nakonec se však rozhodl, že uzavře smlouvu s operátorem AT&T.

5. Všechny reklamy na mobilní telefon iPhone ukazují telefon s časem 9:41. Souvisí to právě s prvním odhalením Apple iPhonu na konferenci Macworld v San Francisku. Prezentace začínala v 9:00 a zhruba po 35 minutách pronesl Steve Jobs památné: „Dnes je den, na který jsem se těšil dva a půl roku. Dnes Apple objeví telefon“.

6. Původně se měl iPhone jmenovat iPad. Tento název byl nakonec využit pro tablet od Apple.

7. Původním plánem Apple bylo vytvářet pro iPhony pouze vlastní aplikace. Nakonec se však Jobs rozhodl, že tvorbě App Store a vývoji aplikací od cizích vývojářů bránit nebude.

8. V současnosti je na App Storu přes 1,5 milionu aplikací, avšak tisíce z nich nikdy nikdo nestáhl.

9. V roce 2007 stál iPhone s pamětí 4 GB rovných 499 amerických dolarů. V Česku byly ceny samozřejmě vyšší.

10. V Brazílii jsou Iphony dokonce dvakrát dražší než v USA.

11. Cena iPhonu se v porovnání se současností ztrojnásobila. Nejdražší verze iPhone XS Max stojí 1449 dolarů.

12. Věděli jste, že pokud budete iPhone nabíjet každý den, spotřebujete za rok elektřinu zhruba za 6 Kč?

A zde je velká galerie filmových Adolfů Hitlerů, na které jste určitě nezapomněli.

Podobné články

Doporučujeme

Další články