12 jednoduchých věcí, kterými můžete významně zapůsobit na okolí – G.cz
Vyhledávání

12 jednoduchých věcí, kterými můžete významně zapůsobit na okolí

Každý člověk svým chováním buď přímo nebo nepřímo komunikuje s okolím. Zde jsou věci, které možná zanedbáváte, a přitom dělají na lidi okolo vás dojem. Jak pozitivní, tak negativní.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 16.4.2014, 23:00

1. Vzhled

Ať chcete, nebo ne, váš vzhled dělá na ostatní ten první a bohužel nejdůležitější dojem. Snažte se tedy být vždy čistí, upravení a dbejte na detaily jako jsou nehty, boty, hodinky a podobně. Věnujte tomu ráno čas, věřte, že se to vyplatí. Lidé se rádi dívají na to, co je jejich očím libé.  

2. Dochvilnost

Pokud jdete někam pozdě, dáváte ostatním příležitost k tomu, aby vás soudili, aniž byste u toho byli. Čekat na někoho je pro ostatní otravné a frustrující. Nedovolte, aby se na vás čekalo.  

3. Plnění slibů

V dnešní době rychlé komunikace a liknavosti ve všech rovinách života spousta lidí plácne denně spoustu věcí a slíbí to, co nesplní. Dbejte na to, abyste slibovali jen to, co můžete splnit. To, co říkáte, musí mít váhu.  

4. Respekt

To se týká vašeho okolí. Respektujte své okolí a lidi okolo vás a prokazujte jim úctu, ačkoliv s nimi třeba nesouhlasíte nebo vám nejsou sympatičtí.  

5. Zájem

Mějte zájem o to, co se okolo vás děje. Nebuďte pasivní vůči svému okolí a životu obecně.  

6. Slušnost

Říkejte lidem prosím a děkuji, buďte slušní k lidem okolo sebe. Jedině tak dosáhnete toho, aby ostatní měli stejný přístup k vám.  

7. Úsměv

Je zadarmo a dokáže zázraky v jakýchkoliv situacích.  

8. Telefon

Lidé, kteří mají konstantně v ruce mobilní telefon a neustále sjíždějí Facebook a zprávy a maily a pozornost tomu, co se děje okolo nich, věnují jen tak napůl. Zkuste ten mobil na chvíli odložit.  

9. Partner

Nepomlouvejte svého partnera před ostatními, děláte tím hlupáka hlavně ze sebe. Pokud mu prostě musíte být nevěrní, snažte se, ať o tom neví každý kromě něj. Neponižujte ho.  

10. Oční kontakt

Udržujte s lidmi oční kontakt, působíte pak upřímněji a víc vřele než lidé, kteří koukají do země.  

11. Humor

Smysl pro humor je základ. Vždy odlehčí atmosféru a sbližuje lidi.  

12. Urážky

Pokud někdo řekne něco osobního vůči vám, neurážejte se. Ukažte nadhled a to, že je to osobní problém toho druhého, ne váš. Tím, že se urazíte, mu vlastně zčásti dáte za pravdu.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články