12 dojemných fotografií lidí, kteří se smířili s přicházející smrtí – G.cz
Vyhledávání

12 dojemných fotografií lidí, kteří se smířili s přicházející smrtí

Smrt je v našem životě jedinou jistotou - ale i tak ji stále odmítáme.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 13.6.2014, 15:00

Fotografická série Right before I die od Andrewa George z Los Angeles je dojemnou meditací o životě a ztrátě. Zachytil na nich obyčejné lidi, kteří prožívají poslední okamžiky před svou smrtí. Zdá-li se vám to morbidní, vůbec to tak není - všichni svůj osud berou s pokorným klidem a odvahou. Nápad vytvořit tuhle galerii snímků dostal Andrew poté, co zemřela matka jeho nejlepšího přítele. "Žasl jsem, kolik ryzí lásky mezi nimi bylo. Byla jedním z nejúžasnějších lidí, co jsem měl vůbec kdy šanci poznat. Bohužel, nepatří mezi tu hrstku lidí, které znáte - její životní úspěchy nezahrnovaly slávu." George se poté začal věnovat fotografování obyčejných lidí, těch které každý den míjíme v metru, v supermarketu, na ulici - těch, kteří si byli vědomi své blížící se smrti. "Ty snímky jsou můj obdiv, který ke všem těm lidech chovám. Čelí smrti se smírem a klidem. Chce to skutečnou odvahu si připustit, že všechno, co kolem sebe vidíme a je součástí našeho života, zmizí. Někteří z nás mají tu odvahu překročit svůj strach z naší smrtelnosti a konfrontovat tuto neznámou cestu statečně."  

1. Eddicia

Eddicia http://rightbeforeidie.com/index.html "Miluju, když ráno otevřu oči a za oknem slyším zpívat ptáky. Je jich tolik. Zpěv, to je smysl mého života - a teplý pocit slunce na mé kůži."  

2. Abel

Abel http://rightbeforeidie.com/index.html "Mám pocit, že se přede mnou otevírají dveře - vracíme se, až jsme hotovi s prací, kvůli které tu jsme. Je to tak jednoduché, protože kdyby to nebyla pravda, připadal bych si podvedeně."  

3. Josefina

Josefina http://rightbeforeidie.com/index.html "Život je čekárna na smrt. Jenom kolem ní procházíme, už od narození víme, že jsme se narodili proto, abychom zemřeli. Máme konkrétní den, nevíme kdy, kde, jak. Cítím se klidná, protože už vím, že odcházím - a každý večer říkám Bohu: 'Ty víš, co děláš...' Nebojím se smrti. Už jsem prožila mnoho šťastných let."  

4. Chuck

Chuck http://rightbeforeidie.com/index.html "Nejšťastnější okamžik mého života? Úplně na vrcholu seznamu je to den, kdy jsem si vzal Sally - která byla 35 let mou manželkou."  

5. Sarah

Sarah http://rightbeforeidie.com/index.html "Čas je vzácný. Bože, je tak vzácný..."  

6. Ralph

Ralph http://rightbeforeidie.com/index.html "Byla to úžasná, naprosto úžasná jízda."  

7. Nelly

Nelly http://rightbeforeidie.com/index.html "Nevím, jak dlouho ještě budu žít - možná ještě zítra? Možná zítra bude můj poslední den? Nejsem si jistá. Jsem velice šťastná a necítím žádné výčitky, i když jsem si prošla peklem. Pokud vím, splnila jsem všechno, čeho jsem v životě chtěla dosáhnout."  

8. René

René http://rightbeforeidie.com/index.html "V životě není jiná taková věc, jako štěstí. To, čemu říkáme štěstí, je jen část - vše, co máme, jsme my sami a to, co jsme tomu momentu dali."  

9. Kim

Kim http://rightbeforeidie.com/index.html "Nebojím se zemřít - bojím se toho, co budu muset mezitím udělat..."  

10. Donald

Donald http://rightbeforeidie.com/index.html "Velkolepá láska - pořád roste, neustává. I přesto, že se moje exmanželka znovu vdala, stále ji miluji. Musíte si uvědomit, že to nemůžete jen potlačovat a skrývat. Právě naopak."  

11. Wanda

Wanda http://rightbeforeidie.com/index.html "Od minuty k minutě vůbec netuším, jaký bude můj život - ale nebojím se toho. Jsem klidná, protože jsem udělala vše, co jsem chtěla a snažila se být lepším člověkem."  

12. John

John http://rightbeforeidie.com/index.html "Když myslím na smrt, je to jako začátek cesty k novému životu."  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články