1. Chřest jako válečná lest
Američtí piloti dostávali do výbavy chřest, aby v případě ztroskotání na volném moři jeho konzumací ovlivnili vůni své moči. Chřest totiž způsobí, že moč vypuštěná do mořské vody láká ryby vhodné k ulovení.
2. Moč pro štěstí
Ruští astronauté rituálně močí na zadní pravé kolo autobusu, který je odváží k raketoplánu. Ženy mohou v rámci loajality přinést alespoň moč v kalíšku.
3. Moč je už i na Měsíci
Mezi vším tím lidským odpadem zanechaným na Měsíci je i 96 pytlů moči, stolice a zvratků. Kdo by to vozil domů, není-liž pravda?
4. Penicilinová recyklace
Penicilinu bylo ve čtyřicátých letech minulého století tak málo, že se extrahoval z moči pacientů, aby se využilo i stopového množství.
5. Močovice
Z moči cukrovkářů lze díky vysokému obsahu cukru poměrně snadno založit kvas a poté vydestilovat pálenku.
6. Fosfor místo zlata
V sedmnáctém století se Hennig Brand snažil vyvařit moč a získat tak zlato. Měl pocit, že zlatavý odstín této vyměšovací tekutiny poukazuje na přítomnost cenného kovu. Místo zlata však objevil fosfor.
7. Těhotná žába
V padesátých letech minulého století prováděli lékaři poměrně bizarní těhotenský test. Aby zjistili, zda je žena těhotná, píchli malé množství její moči do žáby. Pokud žába do čtyřiadvaceti hodin vyprodukovala vlastní vajíčka, bylo to vnímáno jako pozitivní těhotenský test (ženy, nikoliv oné pokusné žáby).
8. Panenská vejce
Jde o vyhlášenou čínskou pochoutku. Ne, nejde o „to“. Svůj název tahle vařená vejce dostala podle toho, že se vaří v moči žáků prvního stupně (tj. paniců). Dobrou chuť.
9. Lepší voda než z kohoutku
Pro Mezinárodní vesmírnou stanici postavila NASA recyklační stanici, která moč astronautů přeměňuje zpět na vodu. Ta dokonce splňuje ještě přísnější nároky na čistotu a kvalitu než kohoutková voda v USA.
10. Močák mezi očima
Humři mají močový měchýř umístěný v hlavě. Během útoku na své soka mu tak humr může (a samozřejmě to dělá) stříknout svou moč přímo do obličeje. Takže bacha, až nějakého potkáte... to co plive, fakt není voda.
11. Moč jako funkční plynová maska
V první světové válce přišly kanadské speciální jednotky na to, že látka nasáknutá v moči je účinným filtrem proti bojovým plynům. Čpavek v moči totiž dokázal neutralizovat chlór a ten se pak neškodně rozpustil ve vodě, kterou každá správná moč obsahuje v hojném množství.
A kde se vám bude močit nejlépe?
TADY najdete přehledné srovnání záchodů různých kultur a zemí z celého světa.