fb pixel Proč nekouřil čtvrtý komín a koupání 700 pasažérů ve dvou vanách: 11 faktů o Titaniku, o kterých jste nejspíš netušili – G.cz
Vyhledávání

Proč nekouřil čtvrtý komín a koupání 700 pasažérů ve dvou vanách: 11 faktů o Titaniku, o kterých jste nejspíš netušili

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Před 34 lety objevil americký oceánograf Robert D. Ballard vrak legendární „nepotopitelné“ lodi Titanic, kterou známe především díky filmu, ve kterém si zahrál tehdy mladý Leonardo DiCaprio. Připravili jsme si pro vás 11 zajímavostí, které jste o této námořní chloubě možná ani netušili.

Tomáš Marný
Tomáš Marný Aktualizováno 1.9.2019, 12:26

Tragédie, která nepřestává fascinovat

Potopený zázrak předválečné lodní přepravy nás nepřestává fascinovat ani po více než sto letech. Zkáze Titaniku se dostalo obrovské publicity i kvůli velkému počtu obětí, mezi kterými nechyběly známé osobností a nejbohatší lidé světa té doby. Není tedy divu, že se tento příběh stal námětem pro jeden z komerčně nejúspěšnějších filmů všech dob. Film Titanic odvyprávěl příběh notoricky známého lodního neštěstí pomocí lovestory naivní Rose a životem protřelého Jacka, kteří se do sebe bláznivě zamilují. Jejich láska má však stejně tragický konec jako osud gigantické lodi. Hodně věcí, které se na filmovém plátně objevily, je ale výplodem bujné fantazie hollywoodských scénáristů, a proto neuškodí se podívat na fakta, jak to s Titanikem bylo doopravdy.

A tady čtěte o fešáckém sériovém vrahovi Tedu Bundym.

Podobné články

Doporučujeme

Další články