Fešácký sériový vrah Ted Bundy ve filmu Zlo s lidskou tváří: Zac Efron se proměnil v krvavou bestii

Obrázek uživatele vaclav.roman
10.04.2019, 06:56

Třicet let po popravě na elektrickém křesle se stal Ted Bundy znovu středem pozornosti. Jednoho z neznámějších a nejmilovanějších sériových vrahů historie připomene kriminální drama Zlo s lidskou tváří, jehož premiéra proběhne 23. května 2019. Jaký byl příběh šarmantního násilníka, kterého řada žen, navzdory jeho brutálním činům, obdivovala?

Šarmantní vrah Ted Bundy

Theodore Robert "Ted" Bundy vystudoval psychologii na Washingtonské univerzitě v Seattlu a poté se chtěl věnovat studiu práv… Byl to inteligentní krasavec, který se díky svému šarmu dokázal lehce seznámit a vetřít se do přízně, což mu provozování jeho krvavého koníčka hodně usnadňovalo.

Ted Bundy rozhodně nepůsobil jako odporný podivín, a když byste jej potkali, jen stěží byste odhadli, že je to podlý vrah. Nejmenší tušení neměla ostatně ani jeho přítelkyně, která s ním v době jeho vražedného běsnění žila pod jednou střechou. Právě ona je vypravěčem filmu Zlo s lidskou tváří, který natočil režisér Joe Berlinger (Záhada Blair Witch 2). Bundyho přítelkyně až postupně zjišťuje, že muž, se kterým sdílela lože, je jedním z nejhledanějších monster Ameriky.

Mohl mít na svědomí až stovku obětí

Není známo, kdy přesně začal vraždit a stejně tak není znám ani celkový počet jeho obětí. On sám se doznal zhruba ke třem desítkám vražd. Mohlo se ale jednat i o číslo řádově vyšší. Odhady hovoří až o stovce žen a mladých dívek, které mohl mít na svědomí.

Zaměřoval se převážně na bělošky ve věku od 13 do 26 let. Vyhlídnutou oběť dokázal lehce zaujmout a odvést například z baru někam stranou, kde byli sami. Pak mladé ženy omráčil, brutálně uškrtil a znásilnil. Dokonce mu byla prokázána i nekrofilie.

Po dopadení se mu podařilo uprchnout. A to dokonce hned dvakrát. Než se ho podařilo chytit do třetice, ulpěla mu na rukou krev dalších nevinných dívek. Svou vinu neustále popíral a věřil, že mu jeho šarm pomůže i v soudní síni, aby ošálil také porotu.

Proces s ním sledovala před čtyřiceti lety celá Amerika. Nakonec byl odsouzen k trestu smrti a dne 24. ledna 1989 byl ve státní věznici na Floridě popraven na elektrickém křesle.

Trailer ke Zlu s lidskou tváří

V hlavní roli Zac Efron

Film Zlo s lidskou tváří, který vypráví o jeho krvavém běsnění, se v originále jmenuje Extremely Wicked, Shockingly Evil, and Vile. Do role Teda Bundyho byl obsazen Zac Efron, který na festivalu Sundace, kde byl film Zlo s lidskou tváří uveden, sklidil ohlasy za skvělý herecký výkon. Ve filmu dále hrají John Malkovich, Lily Collins a Jim Parsons, který je známý jako Sheldon Cooper ze seriálu Teorie velkého třesku. Jedná se také o filmový debut frontmana skupiny Metallica Jamese Hetfielda.

A zde si můžete přehrát video k novince Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu.


Komentáře

Doporučeno pro vás