Fešácký sériový vrah Ted Bundy ve filmu Zlo s lidskou tváří: Zac Efron se proměnil v krvavou bestii – G.cz
Vyhledávání

Fešácký sériový vrah Ted Bundy ve filmu Zlo s lidskou tváří: Zac Efron se proměnil v krvavou bestii

+ DALŠÍCH 10 FOTEK + DALŠÍCH 11 FOTEK

Třicet let po popravě na elektrickém křesle se stal Ted Bundy znovu středem pozornosti. Jednoho z neznámějších a nejmilovanějších sériových vrahů historie připomene kriminální drama Zlo s lidskou tváří, jehož premiéra proběhne 23. května 2019. Jaký byl příběh šarmantního násilníka, kterého řada žen, navzdory jeho brutálním činům, obdivovala?

Václav Roman
Václav Roman 10.4.2019, 06:56

Šarmantní vrah Ted Bundy

Theodore Robert "Ted" Bundy vystudoval psychologii na Washingtonské univerzitě v Seattlu a poté se chtěl věnovat studiu práv… Byl to inteligentní krasavec, který se díky svému šarmu dokázal lehce seznámit a vetřít se do přízně, což mu provozování jeho krvavého koníčka hodně usnadňovalo.

Ted Bundy rozhodně nepůsobil jako odporný podivín, a když byste jej potkali, jen stěží byste odhadli, že je to podlý vrah. Nejmenší tušení neměla ostatně ani jeho přítelkyně, která s ním v době jeho vražedného běsnění žila pod jednou střechou. Právě ona je vypravěčem filmu Zlo s lidskou tváří, který natočil režisér Joe Berlinger (Záhada Blair Witch 2). Bundyho přítelkyně až postupně zjišťuje, že muž, se kterým sdílela lože, je jedním z nejhledanějších monster Ameriky.

Mohl mít na svědomí až stovku obětí

Není známo, kdy přesně začal vraždit a stejně tak není znám ani celkový počet jeho obětí. On sám se doznal zhruba ke třem desítkám vražd. Mohlo se ale jednat i o číslo řádově vyšší. Odhady hovoří až o stovce žen a mladých dívek, které mohl mít na svědomí.

Zaměřoval se převážně na bělošky ve věku od 13 do 26 let. Vyhlídnutou oběť dokázal lehce zaujmout a odvést například z baru někam stranou, kde byli sami. Pak mladé ženy omráčil, brutálně uškrtil a znásilnil. Dokonce mu byla prokázána i nekrofilie.

Po dopadení se mu podařilo uprchnout. A to dokonce hned dvakrát. Než se ho podařilo chytit do třetice, ulpěla mu na rukou krev dalších nevinných dívek. Svou vinu neustále popíral a věřil, že mu jeho šarm pomůže i v soudní síni, aby ošálil také porotu.

Proces s ním sledovala před čtyřiceti lety celá Amerika. Nakonec byl odsouzen k trestu smrti a dne 24. ledna 1989 byl ve státní věznici na Floridě popraven na elektrickém křesle.

Trailer ke Zlu s lidskou tváří

V hlavní roli Zac Efron

Film Zlo s lidskou tváří, který vypráví o jeho krvavém běsnění, se v originále jmenuje Extremely Wicked, Shockingly Evil, and Vile. Do role Teda Bundyho byl obsazen Zac Efron, který na festivalu Sundace, kde byl film Zlo s lidskou tváří uveden, sklidil ohlasy za skvělý herecký výkon. Ve filmu dále hrají John Malkovich, Lily Collins a Jim Parsons, který je známý jako Sheldon Cooper ze seriálu Teorie velkého třesku. Jedná se také o filmový debut frontmana skupiny Metallica Jamese Hetfielda.

A zde si můžete přehrát video k novince Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články