fb pixel 10 zvířat, lidí a věcí, které se jmenují naprosto nevhodně – G.cz
Vyhledávání

10 zvířat, lidí a věcí, které se jmenují naprosto nevhodně

Zdroj: benzinga.com

Už odmala nás učí, že sprostě se mluvit nemá. Ale co když nám okolní svět nedá na výběr a pro pojmenování některých věcí se musíme chtě nechtě uchýlit k vulgarismům nebo k jiným slovíčkům, která se říkat nemají? Z následujících desítek živých i neživých věcí mají všichni morální a mravní lidé osypky.

Jan Palička
Jan Palička 10.2.2019, 16:00

1. Pica pica

Latinské pojmenování straky obecné. Přiznejte se, kdo z vás jako malý do atlasu ptactva nepřimaloval háčky nad C?

2. Davor Šuker

Legendární chorvatský fotbalový útočník, který, aby toho nebylo málo, ještě za Jugoslávii hrával s kýmsi jménem Naser Sinani.

3. Šimpanz Kunda

Nešťastné pojmenování dostala malující opička, se kterou tvořil společná díla francouzský malíř Tessarolo.

4. Tatra vole

Na první pohled to vypadá jako odpověď Karla Lopraise na otázku, jaká je jeho oblíbená značka kamionu na Rallye Dakar. Ve skutečnosti se tak anglicky jmenuje hlodavec hrabošík tatranský.

5. Rani Srani

Půvabná indická herečka s nepříliš půvabným jménem nejspíše nechápe, proč většinu jejích fanoušků na Facebooku tvoří Češi.

6. Cigarety Hitler

Dáte si Marlbora nebo Camelky? A co takhle Hitlery? V trafikách v Indii, na Bali nebo v Nepálu zcela legitimní otázka. A mají je i s příchutí hřebíčku.

7. Koberec Hoven

IKEA před pár lety šokovala návštěvníky velkými cedulemi s nápisem „Výprodej Hoven“. Ukázalo se, že se jednalo o koberec ve výmluvné hnědé barvě.

8. Ziva Kunda

Pod jménem jako z béčkového pornohororu se skrývá slavná americko-izraelská profesorka sociální psychologie. Tedy vlastně skrývala, jelikož před 16 lety zemřela a tudíž už není moc Ziva.

9. Potok Šukačka

Levostranný přítok šumavské říčky Ostružné protéká ve výšce 877 m n. m. osadou se stejně nejapným jménem. Na první rande sem raději nikoho nezvěte. Pojmenováno je to podle srbského slova šuka, což znamená koza.

10. Autobusy SMRT

Návštěva městské hromadné dopravy v Singapuru může člověka vyděsit. Místní dopravní podnik se jmenuje Singapore Mass Rapid Transit a jeho zkratka na všech autobusech a tramvajích nemilosrdně připomíná, že si jednou přijede i pro nás.

Jak nevhodně se dají pojmenovat česká města a vesnice, se dozvíte tady.

Podobné články

Doporučujeme

Další články