fb pixel 10 výhod toho být malým dítětem – G.cz
Vyhledávání

10 výhod toho být malým dítětem

Vy máte svoje jablíčko a nic jiného vás nemusí zajímat. Stačí jenom naznačit a pití se před vámi samo objeví. Nějaká Severní Korea vám může být ukradená. + DALŠÍ 1 FOTKA

Když jste dítě, tak se vlastně máte báječně. Pokud tedy nejste nějaký malý Asiátek, co od pěti let maká ve fabrice a vyrábí peněženky.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 17.1.2018, 08:24

Jasně, sice nemáte vlastní vůli, všechno vám zakazujou, nemůžete v klidu sbírat věci ze země a dávat si je do pusy, aniž by vás někdo dospělý neokřiknul, ale zato je to vyváženo neskutečnou pohodou a luxusem.

1. Nemusíte si utírat zadek. Pakliže je práce vykonána, stačí zakřičet: „Úúúž“ a během chvilky nakluše dospělá osoba a zadek vám utře.

2. Můžete spát, jak dlouho chcete. Čím déle spíte, tím větší uznání od okolí získáte. Pokud budete spát třeba dvanáct hodin v kuse, dospělé osoby v okolí nejspíš bouchnou šáňo. Možná i mexická vlna bude.

3. Je pro vás velmi jednoduché navazovat vztahy se svými vrstevníky. Stačí přijít k dalšímu dítěti, švihnout ho klackem a hnedle jste kámoši. Mnohdy nepotřebujete ani ten klacek. Vlastně stačí to, že budete v přítomnosti jiného dítěte. Automaticky tak vznikne pouto.

4. O vaše základní potřeby se postarají dospělé osoby ve vašem okolí. Máte žízeň? Stačí pronést: „Mám žízeň“ a sklenička vody či džusíku okamžitě přistane ve vaší ruce. Nemusíte řešit, jak se tam dostala, kde se ta tekutina vzala, ani kdo ji zaplatí. Důležité je, že tam je a je vaše a vy ji můžete vypít anebo rozlít na zem.

5. Něco se vám nelíbí? Stačí začít řvát. Dospělé osoby ve vašem okolí ihned rozjedou vyšetřování, aby zjistily, co stojí za vaším pláčem, a pokusí se zjednat nápravu.

6. Veškeré vaše neúspěchy či nezdary pořád ještě můžete svést na to, že jste ještě moc malí, abyste to zvládli. Okolí na vás neklade vlastně žádné nároky.

7. Zatím jste ještě dostatečně roztomilí na to, abyste si dospělé osoby, co s vámi bydlí, dokázali omotat kolem prstu.

8. Je vám úplně ukradené, kdo vyhraje prezidentské volby, že se snižuje HDP, zvyšují daně, zdražují potraviny a Severní Korea hrozí jaderným útokem. Máte svoje lego a jste nejšťastnější na světě.

9. Můžete libovolně slintat, žvatlat, popřípadě v básničce za každé druhé slovo dávat slovo „bobek“ (a potom se děsně smát), aniž by vás okolí označilo za senilního geronta a dalo do LDNky na dožití.

10. Pokud se pomočíte na veřejnosti, nemusíte posléze chodit kanálama.

A tady máte 11 příšerných situací, které se stávají lidem, kteří nesnášejí děti.

Podobné články

Doporučujeme

Další články