10 vět, které nikdy nesmíte říct ženě? Ne, říkejte je! – G.cz
Vyhledávání

10 vět, které nikdy nesmíte říct ženě? Ne, říkejte je!

„Jsi tlustá!“ Že se to bojíte vyslovit? Slovní diktatura žen vůči mužům přerostla už všechny meze. Každý na potkání vyjmenuje hned několik tzv. zakázaných vět, které se nesmí říct ženě. Ale zakázaných proč a kým? Žádné lpění na bludech nesmí bránit výměně informací.

Jarek Přichystal
Jarek Přichystal 25.12.2016, 10:02

1. Jsi tlustá

„To snad vidí sama, že přibrala, není úkolem muže, aby ji nadbytečnou informací zraňoval,“ zní rozšířené pseudo moudro. Blbost! Lež ani chůze kolem horké kaše vztahu neprospěje. Partnerka by měla slyšet pravdu, aby se podle ní mohla zařídit. Takže jí nepříjemnou pravdu řekněte hezky otevřeně a nebojte se přiléhavých příměrů: „Vypadáš jako jitrnice, bachyně, tlustá mihule nebo talián z hospody.“

2. Umyj se, smrdíš

Co je špatného na zpětné vazbě, když je cenná informace podaná s těmi nejlepšími věcnými úmysly? Zvlášť při vědomí toho, že svetry z některých materiálů rozkládají pot na pronikavé, štiplavě páchnoucí složky?

3. Neumíš to v posteli

I v tomto případě vystupujete z pozice aktivního zachránce vztahu, protože předáním důležité informace předcházíte hrozící ztrátě zájmu o partnerku. Takže do toho a buďte co nejpřesnější, ať vás pochopí: „Jen si pode mě lehneš, jindy se zas necháš nastavit do jakékoli jiné pozice, ale sama neděláš nic. Nudím se s tebou, a jestli do toho nevložíš zájem, něhu a invenci, tak si běž oblažovat někoho jiného. Já půjdu k Marice.“

4. Oblékáš se, jako by ti bylo 60

To není žádná výlučná agenda jejích kamarádek. Vy se na svou partnerku neustále díváte, vy si musíte umět zodpovědně říct, co se vám nelíbí. Výše uvedenou informaci opět doplňte o provokativně motivační dovětek „Proč se neoblékáš jako ta tvá kolegyně, nebo jako Marika?“

5. Jsi nudná

Být svědkem sebedestruktivních rituálů člověka, na kterém vám záleží, je ubíjející. Takže s pravdou ven: „Je ubíjející sledovat, jak pokaždé po příchodu jen bezmyšlenkovitě zapneš Růžovou ordinaci a nemáš jediný nápad, jediné překvapení na večer.“ Jen si vzpomeň, jak jsme se posledně nasmáli s Marikou.

Jejím doporučením, že tedy máte žít s Marikou, se nenechte vyvést z konceptu a trvejte na svém: „Nechci žít s Marikou, chci, abys přestala být rezignovaná a víc se snažila.“

6. Měkneš

Někdy i jediné slovo zažehne příslovečný oheň na střeše. Ale opět – jde o účelnou poznámku. Právě proto, že má ještě pevné tělo, trvejte na tom, aby si ho sportem udržela. Protože až bude rozbředlá, už to nedožene. S těly to tak zkrátka je.

7. Kolik je ti let?

Námitka „Na to se dámy neptá“ je nejapná. K navazování vztahů přistupujete zodpovědně a se znalostí všech biologických souvislostí s omezení spojených s přitažlivostí, hrozícím (marným) doufáním v brzké těhotenství apod.

8. To jsem zvědav, jak budeš vypadat ráno po odlíčení

Je žádoucí ubránit se tlaku výrobců kosmetiky a vystoupit na obranu přirozené krásy. Zvlášť když kvůli nadužívání líčidel ani neznáte skutečnou podobu člověka sedícího před vámi.

9. Ten parfém smrdí

Proč máte do bezvědomí čichat vlezlou vůni, která vám rozhodně nesedí? Zvlášť když ji aplikuje natřikrát – protože jako každá uživatelka parfému danou vůni už skoro necítí?

10. Nauč se česky!

„Šly jsme jako vybrat peníze a ona říká, mám jako hlad, ne, tak jí říkám, že jako dáme hambáč, a ona že v mekáči jako nejí, a já: tak můžeme jako kamkoli, že jo...“ V tak vyhroceném případě, jaký ilustruje výše uvedená věta, pomůže jen metoda cara Ivana Hrozného, který nepohodlné lidi házel do zmrzlé řeky. Propadnout slovním parazitům ale může i inteligentní člověk a je potřeba se jich vzájemně zbavovat. Ne jako, ale doopravdy.

Na výše uvedených, mužům zapovídaných větách je zajímavé to, že je ženy naopak svým protějškům říkat smějí (nezakázaly si to). Pokud se skutečně má odehrávat ženská emancipace – tak, aby si tento proces vydobyl nějakou vážnost –, měla by pro všechny platit stejná pravidla. Špatně to chápe ten, kdo si myslí, že se to jakkoli vylučuje s dobrým zvykem projevit úctu staršímu nebo vzdělanějšímu člověku. Ale neříkat někomu důležité věci jen proto, abychom se někoho náhodou nedotkli, by přeci bylo nedůstojné především pro ženy samotné.

A ještě se podívejte na překrásných 9 příkladů mužské emancipace.

Podobné články

Doporučujeme

Další články