10 věcí, které velmi sebevědomí lidé prostě nedělají – G.cz
Vyhledávání

10 věcí, které velmi sebevědomí lidé prostě nedělají

Mít přehnaně velké sebevědomí je bráno spíše jako překážka, ale takoví lidé mají v mnoha ohledech mnohem jednodušší život.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 22.4.2014, 23:14

1. Nevymlouvají se

Sebevědomí lidé nesvádějí své neúspěchy a prohry na okolnosti a  ostatní, berou zodpovědnost za své činy a slova. Když se zaseknou v zácpě, řeknou zpozdil jsem se, neřeknou byla zácpa.  

2. Nevyhýbají se věcem, které je děsí

Sebevědomí lidé ví, že musí riskovat a dělat věci, ze kterých mají strach, protože jedině tak se stanou tím, kým se chtějí stát.  

3. Neodkládají věci

Sebevědomí lidé neřeší situace stylem Udělám to za týden. Ví, že věci nepočkají a řeší vše teď a tady.  

4. Nehroutí se z názorů ostatních

Sebevědomí lidé znají své plusy a mínusy a pokud sklidí negativní kritiku, neberou si ji osobně. Ví, že názory jiných lidí reflektují hlavně rozpoložení jiných lidí a mají kolem sebe přátele, kteří je berou takové, jací jsou.  

5.  Neodsuzují lidi

Sebevědomí lidé nepotřebují někoho pomlouvat za jeho zády nebo ponižovat. To dělají lidé s komplexy, kteří se potřebují ujišťovat, že sami za něco stojí.  

6. Nesnaží se žehlit situace

Lidé s vysokým sebevědomím nemají v sobě snahu potěšit každého. Pokud uspořádají party, kde se lidé nebaví, neberou si to osobně. Nemají potřebu lidem vycházet přehnaně vstříc nebo uspokojovat jejich potřeby, pokud jim na nich nezáleží.  

7. Nepotřebují ujišťování okolí

Sebevědomí lidé nepotřebují stádo nohsledů, kteří by je neustále ujišťovali o tom, že jsou skvělí. Oni sami ví, jací jsou a co můžou dokázat.  

8. Nebojí se pravdy

Sebevědomí lidé ví, že život není procházka růžovým sadem, a že jsou věci, které je třeba přežít, negativní zážitky a zkušenosti, kterými je třeba projít. Nebojí se přiznat se nevyhnutelnou pravdu, i když bolí.  

9. Neakceptují vše, co si někde přečtou

Sebevědomí lidé nejsou ovce, které by za vlastní názor braly vše, co si někde přečtou. Disponují kritickým myšlením a na vše se dívají s odstupem.  

10.  Neptají se nikoho na svolení

Sebevědomí lidé ví, co si mohou dovolit a co ne, proto je v cestě za jejich cílem nezajímá, jestli jim to někdo schválí nebo dovolí.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články