10 věcí k zamyšlení od našich pořádkumilovných německých sousedů – G.cz
Vyhledávání

10 věcí k zamyšlení od našich pořádkumilovných německých sousedů

Zdroj: justveryme.wordpress.com

Naši organizovaní sousedé jsou nám k smíchu. Z následujících příkladů je ale jasné, že výhodnější by bylo vzít si z nich příklad.

David Horák
David Horák 10.1.2016, 12:25

1. Pokud Němec topí v kamnech, nenahrazuje uhlí PET lahvemi naplněnými směsí pilin a vyjetého oleje. Ví, že by pak spolu se sousedy měli nedobré ovzduší.
Když jde do kůlny pro dříví, skládá do přepravky napřed větší polínka a mezery mezi nimi vyplňuje těmi menšími. Uvědomuje si, že jich tak pobere víc.

2. Ráno při příchodu do obchodu zákazníkovi personál řekne „Dobré ráno“. Pravidelných návštěvníků se přeptá, jak se vyspali, případně prohodí něco pozitivního o nadcházejícím dni . Připadá jim to tak normální.

3. Nákup v kufru auta fixují elastickými sítěmi, takže se jim nepotluče zelenina ani nerozmetá šlehačka.

4. Němečtí motoristé - snad jen s výjimkou několika záškoláků v Braniborsku - neodhazují odpadky k nohám spolujezdce, nýbrž je při každém zastavení vynášejí do koše

5. V autě se pokaždé připoutávají. Dělají to ze starosti o život, ne ze strachu z policie.

6. Po městě jezdí 50 km/h kvůli zelené vlně. V Česku populární systém „harmonika“, kde auta jedou o závod, aby prudce brzdila na další červené, Němci nepovažují za výhodný.

7. Motorizovaní pejskaři pořizují autu vodotěsný chránič sedadla, takže interiér zapáchá jen minimálně. Psa připoutávají, takže při nehodách ušetří za nového psa.

8. Pes má v kuchyni nebo předsíni kónickou misku, kterou tlapou nezvrhne. Na cestách jej provází plastová miska s menším otvorem ve speciálním víku, z níž se voda nerozlije.

9. Zeleninu stejně jako paštiky, salámy a šunku uskladňují v průhledných plastových krabičkách. Potraviny tak zůstávají déle čerstvé a v lednici nezabírají zbytečně moc místa, neboť krabičky lze skládat na sebe

10. Kompost nemá podobu haldy, ale je vymezený zídkou, takže není třeba jej dohrabovat.

A tady si můžete projít 21 bodů, podle kterých poznáte slušného Čecha.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu