fb pixel 21 bodů, podle kterých poznáte slušného Čecha – G.cz
Vyhledávání

21 bodů, podle kterých poznáte slušného Čecha

Pasují na vás aspoň některé? Tak si toho važte a narovnat se snažte!

Ivan Brezina
Ivan Brezina 12.10.2015, 19:03

Následující text Rukovět slušného Čecha sepsal náš novinářský kolega Karel Vrána, reportér České televize, s jehož souhlasem ho přetiskujeme. Hodně lidí tím naštval, urazil a rozběsnil. Nás ne – umíme se sami na sebe podívat s nadhledem. Dokážete to taky?

1.

Slušný Čech miluje svou vlast, ale nenávidí svůj stát.

2.

Slušný Čech má rád slušné Čechy. O tom, kdo je slušný, rozhoduje on sám případně Miloš Zeman.

3.

Slušný Čech požaduje obnovení trestu smrti pro ty, které považuje za neslušné. Sám je ochoten obětavě tento trest vykonávat.

4.

Slušný Čech ze srdce nenávidí nacisty v Bruselu, Washingtonu a Berlíně. Jen je mu líto, že Adolf to s některými etnickými skupinami nedotáhl do úspěšného konce.

5.

Slušný Čech žádá dodržování pravidel. Ve výkladu těchto pravidel považuje sebe za nejvyšší autoritu. Například na silnicích vnímá příkazové značky jako značky informativní.

6.

Slušný Čech je hrdý na to, že je Slovan. Což mu nebrání v tom, aby pohrdal šišlavými polskými Pszontky, slovenskými Čoboly, vydřidušskými Chorvaty, o Ukrofašounech z Kyjeva ani nemluvě.

7.

Slušný Čech nenávidí všechny přivandrovalce s výjimkou Tomia Okamury, protože ten nenávidí všechny přivandrovalce.

8.

Slušný Čech nesnáší rozkrádání státního majetku těmi nahoře, na což upozorňuje dopisy vytištěnými na papír, který ukradl v práci.

9.

Slušný Čech se snaží za každou cenu vyjebat se státem.. A pak si stěžuje, že stát vyjebává s ním.

10.

Slušný Čech věří, že CIA proměnila MUDr. Rathovi víno v sedm milionů korun.

11.

Slušný Čech nemá rád novináře, protože neinformují o věcech, které se nestaly.

12.

Slušný Čech ví, že za jeho neúspěchy může CIA, Mossad, zednáři, ilumináti, chemtraills, uprchlíci, Havel, vlastizrádci, Obama, BND, Sudeťáci, Merkelová, NATO, Evropská unie, sluníčkáři, Židé, Anglosasové, Cikáni, neziskovky, média, banderovci, kapitalisti, norští odebírači dětí, Štětina, pravdoláskaři, homosexuálové, kchárlovci… Slušný Čech jistě dosadí další, ale nikdy sám sebe.

13.

Slušný Čech je konsternován postavením ženy v jiných kulturách. Zároveň má rád vtipy naší kultuře blízké – třeba ten, že nejlepší žena má mít metr dvacet a placatou hlavu.

14.

Slušný Čech bojuje proti sudetským Němcům, kteří se u nás prakticky nevyskytují.

15.

Slušný Čech má na všechno vysoce odborný názor a nezná slovo „nevím“.

16.

Slušný Čech by v životě nenavštívil pražskou kavárnu, protože v Lidlu tenhle podnik prostě není.

17.

Slušný Čech ví, že za socialismu nebylo všechno špatné a že spoustu věcí nám tehdy záviděl celý svět.

18.

Slušný Čech miluje diskusi na Novinky.cz a nebojí s v ní sáhnout pro nějaké to pěkné jadrné české slovo. Pokud takové slovo použije neslušný Čech, je slušným Čechem právem označen za primitiva a sprosté hovado.

19.

Slušný Čech nepotřebuje ovládat gramatiku, protože pronikavá síla jeho myšlenek zcela zastíní nějaké to vyšinutí z vazby nebo neznalost vyjmenovaných slov.

20.

Slušný Čech má rád Karla Kryla, Bedřicha Smetanu, Aloise Jiráska, Majora Zemana, háčkované dečky, fotky dortů, plyšové pejsky, motivační citáty, internetové emotikony a skupinu Ortel.

21.

Slušný Čech má vytříbený smysl pro humor, pokud se netýká jeho.

Tolik Karel Vrána. A teď se podívejte na modlitbu ke Dni díkůvzdání slavného beatnického spisovatele Williama S. Burroughse. Ironicky v ní „děkuje“ za velmi podobné věci, které ironicky popisuje Karel Vrána:

Anketa

Jste hrdí na to, že jste Češi?

Anketa se načítá...

A TADY si přečtěte, proč Miloš Zeman není génius ani gentleman.

Podobné články

Doporučujeme

Další články