fb pixel 10 typů lidí, na které zaručeně narazíte na filmovém festivalu v Karlových Varech – G.cz
Vyhledávání

10 typů lidí, na které zaručeně narazíte na filmovém festivalu v Karlových Varech

Začíná další ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Pokud jste mezi návštěvníky nováčkem, nechte si od nás poradit a psychicky se připravte na to, že tam zaručeně narazíte na následujících deset typů lidí (a byli byste radši, kdybyste nenarazili).

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 1.7.2022, 09:27

1. Ruští překupníci

Karlovarská klasika, kterou tu potkáte celoročně, během festivalu se ale jejich počet zdvoj až ztrojnásobí. A s nimi jdou pomyslně ruku v ruce... Nicméně je zásadní otázka, jak tomu bude v letošním roce.

2. Prostitutky

I jejich snahy během této velké kulturní akce gradují.

3. Aňa Geislerová

Nebo jiná česká herečka, která je PROSTĚ VŠUDE. Letos budete opakovaně potkávat asi spíš Janu Plodkovou nebo Jenovéfu Bokovou, ty jsou víc v kurzu.

4. Studenti filmových škol

Rozhodně ti těch tvůrčích filmových škol, filmoví vědci se šetří na Letní filmovou školu v Uherském Hradišti.

5. Méně hvězdní zahraniční hosté

Ty nejlepší obličeje spíš nepotkáte, pokud je tedy nebudete vyloženě lovit (což už jenom kvůli vám a vaší důstojnosti doufáme, že nebudete). Méně známí zahraniční hosté se po Varech během festivalu prochází svobodněji, ale zase je nikdo nepoznává.

6. Béčkové celebrity

Každý, kdo něco znamená, jezdí na KVIFF. A ti, co neznamenají nic, taktéž.

7. Bulvární novináři

Filmový festival v Karlových Varech patří k těm několika vzácným událostem, ze kterých mohou bulvární média těžit několik dnů, v lepším případě dokonce týdnů. Foťáky a pisálky tu potkáte všude, tak bacha na to, co předvádíte.

8. Ožralí baťůžkáři

Bez peněz do Varů nelez! Skončíš spaním v parku, s úpalem z nekonečného vystávání front na projekce a totálně na šrot, protože se z čirého zoufalství ze situace vykalíš nejlevnějším krabicákem ze sámošky.

9. Všichni, které pravidelně potkáváte na pražských večírcích

Všichni vědí, že pražská cool párty scéna se během KVIFFu přesouvá do Aeroportu, pop-up klubu ve Varech. Kdo je rád v centru dění, ten tam bude, a kdo ne, ten nikoho nezajímá.

10. Vyčpělé blogerky

Blogerství v českých zemích už upadlo, přesto pořád existuje pár blázínků, kterým za to někdo platí a kteří se považují za ikony módy a stylu. A ti se samozřejmě potřebují společenské akce takové velikosti účastnit i s dvaceti různými outfity, ve kterých je někdo musí vyfotit na kolonádě nebo z takového úhlu, aby to vypadalo, že focený objekt taky stojí na červeném koberci...

A tady filmové festivaly roku 2018, co stojí za to.

Podobné články

Doporučujeme

Další články