MFF Karlovy Vary, LFŠ v Uherském Hradišti a další filmové festivaly léta 2018, které musíte navštívit – G.cz
Vyhledávání

MFF Karlovy Vary, LFŠ v Uherském Hradišti a další filmové festivaly léta 2018, které musíte navštívit

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Léto znamená sluníčko a hlavně dovolené, které je možno trávit rozličnými způsoby. Někomu vyhovuje Chorvatsko, jinému Mácháč, no, a někdo obráží festivaly. Těch filmových se v Česku chystá hned několik, takže jsme vybrali 5 těch nejzajímavějších, co se konají od teď až do přelomu srpna a září...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 19.6.2018, 13:00

1. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Termín: 29. 6. - 7. 7. 2018

Třiapadesátý ročník nejprestižnějšího filmového festivalu u nás je společenskou událostí roku. Mezi hvězdné hosty letoška patří třeba režisér snímků Škola ro(c)ku, Chlapectví nebo trilogie Před úsvitem, soumrakem a půlnocí Richard Linklater či dánská herečka Trine Dyrholm. Křišťálový glóbus si přijede převzít oscarový tvůrce Barry Levinson (Rain Man, Vrtěti psem...). Do Varů by měl jednou za život zavítat každý, kdo si chce užít atmosféru hvězdného filmového festivalu, ty nejdivočejší večírky, nebo třeba nejdražší jídlo, pití a ubytování v republice.

2. Letní filmová škola Uherské Hradiště

Termín: 27. 7. - 5. 8. 2018

LFŠ v Hradišti je druhým velkým a tradičním filmovým festivalem českého léta a svůj název má skutečně oprávněně. Během festivalu se celé Uherské Hradiště mění na festivalové městečko plné studentů filmových škol a milovníků kinematografie. Kromě projekcí je tu řada přednášek a workshopů, co fakt stojí za to, často tu můžete zapařit s předními českými filmovými kritiky.

3. Slavonice Fest

Termín: 1. - 5. 8.

Pokud festivaly rádi pojímáte jako dovolenou, Slavonice jsou to pravé. Filmový a hudební nesoutěžní festival na jihu Česka pořádá režisér Ondřej Trojan a každý rok jde o příjemné propojení místních s do krásného městečka pravidelně dojíždějícími cizinci. Program nabízí sekce českých i zahraničních filmových novinek, sekci televize HBO, dětské snímky a také speciální výběr podle Jaroslava Róny.

4. Soundtrack Poděbrady

Termín: 30. 8. - 1. 9. 2018

O mezinárodním festivalu filmové hudby a multimédií jste možná neslyšeli, pokud vás ale právě zvuková složka na filmech baví nejvíc, měli byste jej začít registrovat. Festival založil Michal Dvořák z Lucie v roce 2016 a jeho popularita roste. Udělejte si víkendový výlet do Poděbrad a užijte si to!

5. Filmový festival Litoměřice

Termín: 31. 8. - 2. 9. 2018

Litoměřický festival letos oslaví plnoletost tématem "nezávislost, nespoutanost, svoboda". Přesný seznam filmů zatím není znám, ale určitě to bude stát za to.

A tady něco pro ty, kde v létě upřednostňují festivaly hudební.

Podobné články

Doporučujeme

Další články