Mutantka z X-Menů, hvězda hororového seriálu i jeden z Monty Pythonů: 5 nejzajímavějších hostů letošního festivalu v Karlových Varech – G.cz
Vyhledávání

Mutantka z X-Menů, hvězda hororového seriálu i jeden z Monty Pythonů: 5 nejzajímavějších hostů letošního festivalu v Karlových Varech

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Filmový festival v Karlových Varech se kvapem blíží. Letošní třiapadesátý ročník nebude o nic menší společenskou událostí, než všechny roky předchozí, což znamená i účast zahraničních hostů se zvučnými jmény. Následujících 5 je rozhodně nejzajímavějších.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 26.6.2018, 07:53

1. Anna Paquin

Anna Paquin patří mezi nejznámější herecké hvězdy letošního ročníku KVIFFu. Dobře známá je fanouškům marvelovských komiksů, protože v původní trilogii X-Men ztvárnila mutantku Rogue. V jedenácti se stala druhou nejmladší držitelkou Oscara v historii, a to za roli v dramatu Piano. Hrála také ve snímku Na pokraji slávy a je jednou z hlavních hvězd seriálu True Blood.

2. Stephen Moyer

Za několika epizodami upírské série režisérsky stojí Annin manžel, herec a režisér Stephen Moyer. Do Varů ale nejede pouze doprovodit svou ženu, ale také aby představil svůj celovečerní autorský debut Sklenka na rozloučenou.

3. Denis O´Hare

Pokud sledujete seriál American Horror Story, Denis O´Hare je vám velmi dobře znám. Přes menší role v prvních sériích se v rámci pořadu vypracoval až k perfektní roli transvestity Elizabeth Taylor, za niž sklidil chválu od diváků i kritiků. K Moyerově Sklence na rozloučenou napsal scénář.

4. Terry Gilliam

Pokud znáte Monty Pythony, pak znáte i Terryho Gilliama. Ilustrátor a režisér má na kontě několik naprosto zásadních filmů - třeba sci-fi Brazil, psychedelický Strach a hnus v Las Vegas nebo 12 opic. Do letošních Varů ale přiveze něco zvláštního, snímek Muž, který zabil Don Quijota. Gilliam film zkoušel natočit už v roce 2000, to se ale nepodařilo a o zpackané výrobě vznikl dokonce dokument.

5. Tim Robbins

Vykoupení z věznice Shawshank viděl asi každý, takže si také každý vybaví Tima Robbinse, představitele hlavní role bankovního úředníka Andyho. Od poloviny 90. let ztvárnil ještě řadu postav, Andyho ale nepřekonal. Ve Varech převezme ocenění za mimořádný přínos světové kinematografii.

A tady se podívejte na další filmové festivaly, které letos navštívit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu