fb pixel 10 skupin lidí, které je třeba pohnat k odpovědnosti za naše podělané životy – G.cz
Vyhledávání

10 skupin lidí, které je třeba pohnat k odpovědnosti za naše podělané životy

My za nic nemůžeme – to všechno oni! Ať tedy uznají svou vinu a nahradí nám všechno zlé, co nám v životě způsobili. Ale kdo vlastně?

Ivan Brezina
Ivan Brezina 1.7.2018, 18:20

1. Výrobci potravin

Pojídáním čehokoli si v konečném důsledku vždy ničíme zdraví. Jíte například moc „zdravé“ zeleniny? Bez ohledu na zbytky pesticidů budete trpět přebytkem vitamínů a plynatostí. Dvojnásob to pak platí pro všechno, co má dobrou chuť a po čem se tloustne. Řezníci, cukráři, lahůdkáři, kuchaři, ti všichni by nám měli platit. Neřekli nám, že když se budeme přežírat, ztloustneme. Tím nám přivodili nejen infarkty a mrtvice, ale i psychickou újmu, že jsme hnusní, nemůžeme nikoho sbalit a všichni se nám smějou.

2. Výrobci automobilů

Zaprvé se v autě často někdo nabourá a zraní nebo i zabije. Kdo to zaplatí pozůstalým, když ne automobilka? A zadruhé, když si vozíte zadek autem, tak vám ten zadek ztloustne a jste tam, kde v bodě 1.

3. Výrobci obuvi

Chozením se opotřebovávají klouby, které k stáru bolí a často je třeba je vyměnit za implantáty. Jak k tomu přijdeme? Ševci, obuvníci a další lumpové by měli být pohnáni k zodpovědnosti.

4. Výrobci sportovních potřeb

Už jste se někdy rozsekali na kole, na lyžích nebo na inlinech? Natáhli jste si ruku při tenisu, udělali puchýře na treku nebo si uhnali zápal plic na fotbale? Tak vidíte, jak je sport nebezpečný. A varoval vás snad někdo?

5. Lékaři

Tvrdili, že vás chtějí ochránit před nemocemi, očkovali vás a pak vám bylo dva dny blbě. Sebrali vám slepé střevo, zub nebo krční mandle. A varovali vás snad, že je to stejně k ničemu, protože jednou navzdory jejich léčení stejně umřete? Anebo umřete právě proto? To ať už rozhodne soud. A představte si, že někteří lékaři jsou vyložení podvodníci. Tvrdí, že umí léčit lidi, a přitom bývají sami nemocní. Lékař s chřipkou nebo zlomeninou by měl z fleku přijít o diplom.

6. Faráři a duchovní

Varují nás před peklem, ale vůbec není jisté, jestli peklo existuje. Pokud neexistuje, faráři nás jen straší, a tím snižují kvalitu našeho života. Pokud peklo existuje, faráři nás před ním nedokážou zachránit. Obojí je třeba odškodnit.

7. Majitelé bytů

Pronajali jste si byt, ve kterém jste pak byli nemocní, prožili jste citové zklamání, pořádně se nevyspali… Hurá za právníkem.

8. Česká televize, Nova a Prima

Varoval vás snad někdo předem, že vysílají blbiny? Vrátí vám někdo ztracený čas, který jste zbytečně proseděli u bedny? Ale zaplatit by vám ho měli!

9. Ženy/muži

Druhé pohlaví nám od puberty kazí život citovými karamboly, zklamáními, rozchody a tahanicemi o majetek. Ne každá žena/muž nás navíc chce, což nám působí traumata. Žalujme je o náhradu škody.

10. Rodiče

Přivedli nás na svět, aniž by se nás ptali, zda o to vůbec stojíme. Navíc nám neřekli, že život je smrtelně nebezpečný – bez výjimky končí smrtí.

Všichni asi cítíme, jak absurdní výše uvedené body jsou. Tak přestaňte házet vinu za svoje životní průšvihy na ostatní a seberte se.

Anebo si tady přečtěte, proč bychom měli nesnášet slovo NESNÁŠET.

Podobné články

Doporučujeme

Další články