10 problémů, které trápí všechny kreativní jedince – G.cz
Vyhledávání

10 problémů, které trápí všechny kreativní jedince

Ať už se kreativně projevujete ve svém volném čase v rámci koníčků nebo je to náplní vaší práce, dostáváte se občas do situací, které nikdo nezná. Tedy kromě dalších umělecky založených lidí.

Nikol von Rakonitz
Nikol von Rakonitz 6.9.2014, 20:00
Creative-people

1. Nonstop pod tlakem okolí

Namaluj mi to, vždyť ti to zabere chvíli. Neušila bys mi to? Jsi tak šikovná... Napiš to. Ty to tak vždycky umíš podat. Vymysli to, jseš vtipnější než já.   Pořád po vás někdo něco chce. Nejlépe hned a zadarmo.  

2. Období temna

Prostě nelze tvořit konstantě každý den, nelze sršet neustále nápady, nelze se neustále soustředit. Proto u kreativců často dochází k útlumu, pocitu vyhoření, úzkostem, depresím... Naštěstí je to vždycky jen na chvíli.  

3. Nejlepší kámoš YouTube

Nekonečná inspirace. Návody, tutorialy, spojení s kreativními dušemi z celého světa. Strávit celý den na YouTube? Není problém.  

4. Závist

"Tyjo, ty se máš, ty si tak prostě kreslíš (píšeš, skládáš) a dostáváš za to prachy." Tohle slýchají kreativci neustále. Okolí totiž vůbec netuší, jaká řehole se za takovou činností často skrývá.  

5. Nepochopení

"Proč si nenajdeš normální práci?" "A k čemu je to dobrý?" "A uživíš se tím?" Někdy je lepší nic nevysvětlovat.  

6. Výčitky

Ten pocit, že jste nestihli vyrobit přání k narozeninám, tak jste ho museli koupit. Ten pocit, že jste možná nedarovali dokonale originální dárek mamince k Vánocům. Ten pocit, že váš článek nemá takové koule, jaké měl mít. Perfekcionismus a následné výčitky. Peklo.  

7. Mimo světy

Kreativní lidé si často lítají ve svých myšlenkách. Nezlobte se na ně, když vás přestanou během konverzace vnímat. Za chvíli se k vám vrátí. 1292822091602362  

8. Lifestyle

Ztraceni v čase. Nebo ještě jinak - tihle lidé nerespektují čas, neřeší hodiny. Spí, když ostatní pracují, pracují, když se všude jinde dávno spí. A chodí pozdě. Nebo jindy. Nebo vůbec.  

9. Racionalita? Cože?

Jako kdyby tvořivost vytěsňovala schopnost racionálního jednání. Kreativci jsou většinou srdcaři, rozum jde při rozhodování stranou a to bývá často trochu problém. iStock_000030629366Small_610_300_s_c1_center_center  

10. Prokrastinace

Tohle dost souvisí s bodem 2. Tihle lidé jsou schopní týdny nebo měsíce na nic nesáhnout. Pak ale zjistí, že nemají z čeho zaplatit nájem, depresi, rozervanost nebo bohémství většinou okamžitě pošlou k šípku a začnou opět tvořit. Nedá se svítit.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články