fb pixel 10 písní, které by Ortelu zaručily vítězství v Českém slavíkovi – G.cz
Vyhledávání

10 písní, které by Ortelu zaručily vítězství v Českém slavíkovi

Český slavík je za námi a naskýtá se řada otázek. Za prvé, proč kapela Ortel nevyhrála? Ačkoliv by se mohlo zdát, že díky svému zaměření bude v současné celospolečenské náladě úplně na vrcholu, bohužel se tak nestalo. Kde byla chyba?

Dominik Landsman
Dominik Landsman 1.12.2015, 17:50

Věc se má tak, že kapela Ortel není mainstreamovou záležitostí. Jakmile nejste mainstream, nemůžete vyhrávat Zlaté slavíky. Jak se ale dostat do toho hlavního proudu a vyhrávat? Je to jednoduché. Můžete si zachovat váš hudební rukopis, ale musíte ho navléknout do líbivého kabátu, který nenadchne a ani neurazí masy. To je nejdůležitější.

Základ písně je její název. Dále potom poslání, melodie a podobně. Nabízíme Ortelu několik písní, které by kapele mohly pro příště pomoci k vítězství.

1. Chytili jsme na pasece proroka

„Chytili jsme na pasece proroka, protože se chtěl odpálit do roka…“ – Skotačivá píseň, která je zaměřená na malé děti, vysvětluje nevinným dětským dušičkám krutou povahu islámu a upozorňuje je na to, že každý muslim se dříve či později odpálí na veřejnosti.

2. Muslimákům těm je tu hej

Melodická píseň s chytlavým refrénem, kde kapela Ortel lamentuje nad současnou záplavou islamistů do České republiky a jejich okázalého vysávání systému.

3. Tři miliony čuníků

„V řadě za sebou, tři miliony čuníků jdou…“ Ponurý protestsong, kde Tomáš Ortel rebeluje proti aktuální situaci přívalu imigrantům a chytrou a důvtipnou satirou nastavuje společnosti zrcadlo.

4. Šengheníčku, zavírej vrátka

Volné pokračování kultovní písně Karla Kryla (Bratříčku, zavírej vrátka), kde Ortel přitvrdil v aranžé a lehce předělal píseň do současné situace. Kapela nabádá Shengen, aby uzavřel vnější hranice a nepouštěl sem žádné nové imigranty.

5. Kosa na kolejích

Píseň v rychlém tempu, avšak s chytlavým refrénem. Kapela Ortel zde jemnou metaforou až jinotajem předjímá nehezký konec imigrantů, kdy tito v nadcházející kruté zimě umrznou na kolejišti při snaze dostat se na vlak, který vede do Německa.

6. Tu sekeru jsem koupil kvůli tobě

Typický lovesong. Tomáš Ortel otevřeně vyznává lásku muslimům, které zároveň zve k sobě s tím, že má na ně přichystanou fungl novou sekeru.

7. Voloďa, co ma drží nad vodou

Popová pecka, která má však velký podtext. Tomáš Ortel v ní inklinuje k názoru, že Rusko je náš přítel a jenom s Ruskem za zády dokážeme porazit tu černou svoloč, co se sem na nás valí z Afriky.

8. Holky z naší burky

Lehce taneční hitovka, která nás zavede do blízké budoucnosti. Tomáš Ortel zde prognózuje vztahy žen a mužů. Lehce ironicky komentuje dění, kdy potká svou bývalou lásku oděnou do burky a neví, která z jeho bývalých lásek to je, jelikož přes tu burku ji nevidí do obličeje.

9. Když se u nás chlapi poserou

Rockový nářez, kde kapela Ortel varuje před přívalem kebabu, který způsobuje střevní problémy. Kapela vlastenecky nabádá k tradičním českým pokrmům.

10. Jsem tvůj pán

Do rockového hábu navlečená ponurá balada, která vychází z muzikálového hitu „Jsi můj pán“ a která v podání Ortelu oslavuje nadřazenou rasu a uvádí věci na pravou míru. Tedy, že nadřazená rasa je a bude pánem té podřadné typu žid, černoch, cikán a podobně.

Věříme, že jsme tímto krátkým výčtem kapele Ortel pomohli a doufáme, že příští ročník prestižní ankety Český slavík jistě ovládne.

A TADY se můžete podívat na jeden pádný argument, proč bojkotovat kapelu Ortel. Minimálně do té doby, než konečně složí ten mainstreamový hit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články