10 nejprodávanějších bouchaček v USA

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
20.9.2015, 11:09

Až tam pojedete, razantně se zvýší šance, že vás někdo zastřelí. Po přečtení tohoto článku alespoň budete vědět, s jakou hlavní jste měli tu čest.

1. Glock

glock Značka tak známá, že se ani nerozlišuje mezi modely. V popkultuře už zakotvila a říká se prostě „vytáhnul jsem na něj glocka“. Původem rakouská zbraň s plastovým tělem se v osmdesátých filmech prezentovala jako „nejlepší pistole, nelze ji zjistit detektorem kovu“ (viz konkrétní scéna z úvodu Smrtonosné pasti 2). Existuje bezpočet variant a glocky najdete ve výzbroji mnoha zásahových a armádních jednotek po celém světě.

2. Kahr

kahr Tuhle firmu, vyrábějící malé devítky, založil syn zakladatele Církve sjednocení (někdy též známá jako Moonova sekta). Jenom víra zjevně nestačí, občas je potřeba jí pomoct olovem.

3. Beemiller

beemiller Levné pistole s minimem pohyblivých částí, takže podle všeho celkem spolehlivé. Nejsou to žádní krasavci, ale svou práci odvedou. A hlavně je tu ta nízká cena, která zásadně zvyšuje jejich popularitu.

4. Kel Tec

keltec Relativně mladá firma z Floridy začala vyrábět malé devítky, které jsou hodně oblíbené u žen (extrémně kompaktní rozměry, malá hmotnost).

5. Beretta

beretta Nejoblíbenější filmová zbraň vůbec. Ve standardní armádní výzbroji model 92F nahradil základní příruční zbraň vzor 1911 (viz níže) a vzhledem k tomu, jak byla Beretta fotogenická, objevila se ve spoustě slavných filmových sérií – Smrtonosná past, Smrtonosná zbraň, filmy s Bournem, Skála... mohli bychom jmenovat donekonečna.

6. Kimber

kimber Kimber vyrábí především modernizovanou pistoli vzor 1911, což je dlouholetý bestseller u speciálních armádních jednotek a policejních sborů. Je to charakteristická zbraň „z lepších časů“. Mohli jste ji vidět ve filmech jako S.W.A.T., Postradatelní, v seriálu 24 hodin nebo mnoha videohrách.

7. Taurus

taurus Tahle firma vyrábí hlavně oblíbené osmatřicítky, ale v arzenálu má i srandovně přerostlý Taurus Raging Judge.

8. Sig Sauer

sig Jedna z nejpoužívanějších značek vůbec. Modely P226 a P229 najdeme ve výzbroji armádních a policejních jednotek na celém světě. Ve filmech se také objevuje hodně často, právě v rukou příslušníků zmíněných jednotek.

9. Smith & Wesson

smith Slavná ikona Divokého západu. Legendární model Magnum se ale objevil třeba i v ruce Drsného Harryho a dalších celebrit. Jistě, je trochu neskladná, ale když ji máte u pasu, hned každý ví, že si nemá zahrávat.

10. Sturm, Ruger & Co.

ruger Devítky Ruger jsou kompaktní, velmi robustní a zahrály si v celé řadě amerických filmů, kde se ocitly především v rukou nájemných vrahů. A ti přece moc dobře vědí, co si kupují.

A TADY máte 8 způsobů, jak při pití ideálně vybudit chuťové buňky.


Komentáře

Doporučeno pro vás