10 nejdražších rozvodů historie – G.cz
Vyhledávání

10 nejdražších rozvodů historie

Dmitrij Rybolovlev se dost možná propracuje do čela rozvodových nešťastníků a bude muset své manželce Jeleně přenechat 90 miliard korun. Rozsudek ale ještě není pravomocný. Do jak elitního klubu nešťastníků se vlastně Dmitrij dostane?

Václav Rybář
Václav Rybář 20.5.2014, 18:00

1. Roman Abramovich vs. Irina Malandina (6 miliard korun)

malandina_dailymail_co_uk www.dailymail.co.uk Když máte pocit, že váš manžel pígluje nějakou milenku, raději si pořiďte solidní důkazy. Kdyby je Irina měla, mohla od soudu odejít se 120 miliardami a s přehledem vést tenhle žebříček. Jenže její podezření se potvrdila jen napůl a právníci ruského magnáta ji u soudu rozcupovali. Odešla potupně "jen" se šesti miliardami.  

2. Robert Johnson vs. Sheila Krump (8 miliard korun)

Zakladatelé Black Entertainment Television se rozvedli po bezmála padesátiletém manželství a Sheila obrala svého muže, prvního afrického miliardáře, o slušnou sumičku peněz. A co je na tom nejlepší? Tři roky po rozvodu se provdala za soudce, který o odškodnění rozhodoval!  

3. Mel Gibson vs. Robyn Moore (8,5 miliard korun)

gibson_mirror_co_uk www.mirror.co.uk V roce 1980 si vzal neznámý australský herec zubní asistentku. O čtvrt století později by si určitě přál, aby k zubaři nikdy nezabloudil. Gibsonovo odškodnění je hollywoodským rekordem a vzhledem k tomu, jak moc to má herec dneska v Hollywoodu rozházené, se dá vlastně říct, že ho rozvod přivedl na mizinu.  

4. Craig McCaw vs. Wendy Petrak (9,2 miliardy korun)

Tenhle pán vydělal miliardy, když začátkem devadesátých let začal ve své firmě prodávat první mobily (ty co vypadaly jako cihly s anténou) a posléze celý byznys prodal AT&T za cca 220 miliard korun. Ve světle jeho majetku zní pak rozvodové odškodnění celkem nevinně. Jeho manželka prostě chtěla prostor, a tak se pár dohodl na ukončení patnáctiletého vztahu poměrně mírovou cestou.  

5. Steve Wynn vs. Elaine Pascal (14,8 miliardy korun)

wynn_forbes_com www.forbes.com Síť luxusních hotelů Wynn vám určitě něco říká, takže si umíte spočítat, že je Steve Wynn slušná partie. Elaine si vzal už v roce 1963. V roce 1986 se celkem levně rozvedli, ale Elaine si zřejmě uvědomila, že udělala účetní chybu a o tři roky později si Wynna vzala znovu. Poté, co jeho byznys narostl do obřích rozměrů, si to v roce 2010 rozmyslela a tentokrát už zažádala o odškodnění se vším všudy. Wynn jí věnoval obří balík akcií, který měl v době rozvodu uvedenou hodnotu bezmála patnácti miliard korun.  

6. Adnan Khashoggi vs. Soraya Khashoggi (17 miliard korun)

V Saúdské Arábii to může být pěkně drahé. Tenhle rozvod proběhl už v roce 1982! Kdyby se to přepočítalo na dnešní peníze, bylo by to mnohem víc (odhadem tak 40 miliard). Soraya kvůli Adnanovi konvertovala k islámu, ale vztah se po pár letech rozpadl a ropný magnát se tak rozloučil se značnou částí svého majetku. Nemuselo ho to mrzet, ve zbytku osmdesátých let se víc než zahojil.  

7. Bernie Ecclestone vs. Slavica Ecclestone (24 miliard korun)

bernie_telegraph_co_uk www.telegraph.co.uk Bernie, guru Formule 1, si vzal skoro o třicet let mladší modelku Slavicu a spokojeně s ní žil až do roku 2009, kdy se pod ním trochu začal hroutit jeho trůn. Manželka toho využila a obrala ho o slušný majetek (nejde však o klasickou polovinu jmění, spíš cca o čtvrtinu). Možná věděla, proč tak činí, protože Ecclestone dnes čelí soudu v souvislosti s úplatky a jeho pozice ve Formuli 1 pozvolna slábne.  

8. Rupert Murdoch vs. Anna Maria Torv (34 miliard korun)

Mediální magnát Murdoch se v roce 1999 rozvedl po 32 letech manželství a třech dětech. Stálo ho to 24 miliard v hotovosti a dalších deset v akciích. Rozvodoví právníci se hádali skoro dva roky, ale Anně Marii se to bohatě vyplatilo.  

9. Rupert Murdoch vs. Wendi Deng (36 miliard korun)

murdoch_thepaper_gr www.thepaper.gr Ne, to není tisková chyba. Murdoch se totiž znovu oženil pouhých sedmnáct dní po rozvodu s Annou Marií. Tentokrát si vzal o bezmála čtyřicet let mladší asijskou zlatokopku, která čekala a čekala, aby si po dekádě vztahu přišla ještě na lepší peníze. Kdo umí, ten umí. Poklona ale patří i Murdochovým právníkům, protože hodnota jejich klienta je cca 280 miliard korun, takže... takže si může ještě pár rozvodů ve svých dvaaosmdesáti letech dovolit.  

10. Alec Wildenstein vs. Jocelyn Perisse (50 miliard korun + "drobné")

Lehce nabyl, lehce pozbyl. Alec Wildenstein zdědil po své rodině neuvěřitelné jmění v nasbíraných uměleckých dílech. Jeho manželka ho však po mnoha letech manželství načapala s devatenáctiletou milenkou a doslova mu usoudila zadek. Musel jí odškodnit cca třetinou svého majetku a navíc jí musí vyplácet po dobu třinácti let roční rentu ve výši 2 miliard korun. Celkem tedy účet dělá nějakých 76 miliard korun. Au...  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články