fb pixel 10 nejčastěji používaných českých sprostých slov – G.cz
Vyhledávání

10 nejčastěji používaných českých sprostých slov

Dominik Landsman
Dominik Landsman 10.8.2017, 13:47

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se vyšvihla a konečně udělala něco pořádného – vydala seznam nejvíce a nejméně používaných sprostých slov.

Není to sice úplně aktuální seznam, jelikož jeho zveřejnění proběhlo již před několika lety, ale to ve výsledku nic nemění na jeho zajímavosti. Podklady k žebříčku jsou samozřejmě získány z googlu, neboť vysledovat užívání sprostých slov v běžné komunikaci v reálném životě by bylo takřka nemožné.

Deset nejvíce užívaných českých sprostých slov:

- trouba

- sakra

- pitoma

- fuck

- kůň

- hovno

- trubka

- prdel

- matěj

- blázen

A vítězem se stává…..„trouba“.

Zde vidíme, že máme ještě velké rezervy. Běžný český nadávač a kleč je poměrně konzervativní. Nazvat někoho troubou, to je nadávka, která spíše pohladí na duši než někoho odzbrojí. Zajímavé je rovněž, že brutální nactiutrhačné sprosté slovo „matěj“ se neumístilo na prvním místě, neboť tímto slovem přímo z pekla se lidé častují kudy chodí.

Lze jasně vydedukovat, že se ve sprostých slovech držíme velice při zdi a neuškodilo by více na tu pilu přitlačit.

Slovo „fuck“, které se umístilo na čtvrté příčce, značí skutečnost, že pomalu opouštíme český jazyk a s vervou našemu národu vlastní plynule přecházíme na angličtinu.

Deset nejméně užívaných českých sprostých slov:

- židák

- vejpitek

- šmarjápanno

- nádiva

- stará větev

- vlezdobruselista

- fintílek

- vypičenec

- kundivál

- košot

A tady si myslíme, že některá tato slova by si zasloužila mnohem častější užívání. Například takový kundivál, který se umístil na předposledním místě, je velmi zajímavé sprosté slovo, a my se přimlouváme za jeho častější užívání. Stejně tak vlezdobruselista nebo košot.

Je škoda, že si průměrný český nadávač vystačí pouze s takovými výrazy, jako je „trouba“, a na „kundivála“ se tak nedostane.

Doufáme, vy troubové, že se vám tento krátký pitomý článek líbil a přejeme vám, vy košotové, hezký zbytek dne.

A TADY se můžete podívat, jak je zábavné, když děti vykřikují sprostá slova.

Podobné články

Doporučujeme

Další články