fb pixel 10 nejbizarnějších věcí, kterými nám internet zkazil život – G.cz
Vyhledávání

10 nejbizarnějších věcí, kterými nám internet zkazil život

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

6. srpna 1991 byl zpřístupněn první web na světě a tím začalo peklo. I když nám propojení přes internet přineslo něco dobrého, postupem času převážily věci, které nám úplně zničily život. Nebo minimálně změnily, a to fakt ne k dobrému.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 6.8.2018, 19:39

1. Přehršle porna

Pamatujete dobu, kdy se sex v pornu prokládal srandovním příběhem a kdy se opatrně schraňovaly a vyměňovaly všechny erotické časáky se slepenými stránkami? Dneska se během pár vteřin dostanete na zcela přístupnou stránku, kde si to na rychlovku uděláte u špatného sestřihu videa ukradeného z placeného webu a nazdar. Vždyť v tom už není vůbec žádná poezie!

2. Úchyláci

Jasně, úchyláci tu byli vždycky, ale skutečně potkat v parku chlapíka v podezřelém kabátě nebo nechat se lákat na bonbon do dodávky, s tím většina z nás nepřišla do kontaktu nikdy. Dnes jsme pod palbou slídilů, co nás obtěžují nechutnými zprávami, nevyžádanými fotkami penisů a louděním našich nahých fotek.

3. Tinder

Proti seznamkám nic, proti Tidneru všechno. Degradace seznamování na šoupání prstem tam nebo tam podle atraktivity daného jedince je vážně smutek. A neplatí ani argument, že je to prostě jenom o sexu. Tinder je celosvětově populární a velmi rozšířená aplikace a pokud jako společnost přijímáme, že je normálnější nabrnknout si někoho na jednorázovku, než zkoušet navazovat a budovat standardní vztah, zasloužíme si, aby do nás naletěl obří meteorit.

4. Řetězové maily

Dnes už trochu zapomenuté, leč stále živé zlo. Zatímco dřív vám hrozila děsivá smrt nebo dvacet let neštěstí, když nepřepošlete, dnes se posílají řetězáče plné poplašných zpráv o imigrantech, katastrofálním stavu české ekonomiky a dalších libůstkách.

5. Dezinformační weby

Ještě horší je rozvoj dezinformačních webů, které staví na tom, že někteří tupouni nemají potřebu ověřovat si informace a uvěří všemu, co jim naservírujete. Jestli je něco tím pomyslným morem, co nám vyžírá soudnost, je to právě tohle.

6. Memes mluva

Když se před už vlastně pěknou řádkou let začaly objevovat kreslené a posléze fotkové vtipy doplněné o velmi trefná moudra a hlášky, se kterými se člověk dokázal ztotožnit, bylo to fajn. Internetový humor má ale krátkou životnost a postupně se velmi zredukoval a dostal se do končin, kde už je to prostě jenom divné. Co je na tom špatně je to, že se v této zkratkovité formě dostal i do běžné mluvy, takže nejeden rozhovor lidí do 30 let zní jako když mluví dva debílci.

7. Nonstop komunikace

Že někdo není schopen vám říct, že ho štvete, ale pak vám napíše šílenou slohovku, to nezní moc zdravě. Možnost být neustále v kontaktu s kýmkoliv, kdo o to stojí, byla zajímavá na začátku, ovšem teď je spíš děsivá a ano, slyšeli jsme to už milionkrát, ale ničí normální komunikaci.

8. Špehování

... Od cílené reklamy, která se nám zjevuje podle toho, co si sami hledáme až po posedlost životy druhých, které sjíždíme na Facebooku a Instagramu. Staří dobří agenti s novinami s dírami pro oči.

9. Možnost vědění

Internet otevřel stavidla vědění, což je samozřejmě super. Opravdu ale potřebujeme vědět všechno? Miliony mladých žen a mužů se po rozchodech mučí přísunem novinek o bývalých partnerech, které by se k nim ještě před 30 lety třeba vůbec nedonesly. Zmizely záznamníky, zvonky a skoro už i telefonáty, všechno řešíme přes ťukání do klávesnice.

10. Svoboda projevu

Svoboda projevu je skvělá vlastnost demokratické společnosti. Když si ale nějaký pomatenec 200 let zpátky stoupnul na náměstí a začal vykřikovat podivnosti, o nic nešlo. Teď si srdíčko vylívá kde kdo a díky internetu se to dostane do všech možných koutů. Všichni ale víme, že názory jsou stejné jako obnažená chlupatá varlata. Spousta lidí je má, ale není potřeba je vystavovat veřejně.

A tady si připomeňte ICQ, Líbímseti a další trapárny z dob virtuálního temna, ve kterých jsme jeli před deseti lety.

Podobné články

Doporučujeme

Další články