ICQ, Líbímseti a další trapárny z dob virtuálního temna, ve kterých jsme jeli před deseti lety – G.cz
Vyhledávání

ICQ, Líbímseti a další trapárny z dob virtuálního temna, ve kterých jsme jeli před deseti lety

Co bylo před Tinderem? Tu odpověď všichni známe - Líbímseti, též zvané LÍBKO. + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Před jedenácti lety byla spuštěna nová, lepší verze tehdy velmi rozšířeného komunikátoru ICQ. Při této příležitosti jsme se v mysli vrátili o dekádu zpět, do období internetového temna (my si to tak rozhodně pamatujeme) a zavzpomínali, na čem všem jsme chatovali, měli profily, hodnotili fotky předtím, než přišel Facebook a všechno (a všechny) nás ovládl.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 18.4.2018, 07:29

1. Mail na Seznamu

Věc, kterou dnes používají už jen rodiče a progresivnější prarodiče. My ostatní ji tak nějak pasivně máme, ale dávno si nepamatujeme heslo. Než Češi objevili kouzlo Google a spolu s ním i Gmailu, měli první virtuální schránky právě na Seznamu.

2. Lidé

K mailu na Seznamu neoddělitelně patřil i profil na Lidech. Předchůdce Facebooku byl jednoduchý a dost omezený, ale sloužil dobře.

3. ICQ

Předchůdce facebookovského Messengeru, který bylo nutno stáhnout do počítače, byl zábavný. Kromě komunikace nabízel i skvěle stupidní hry a posílání pohyblivých animovaných samolepek, které uměly říct víc než tisíc slov. Taky se z toho dalo smskovat zadarmo.

4. Líbímseti.cz

Než jsme začali stahovat Tindery a šoupat palci doleva nebo doprava podle toho, kdo nám přijde/nepřijde atraktivní, existovalo Líbímseti kak LÍBKO, vynikající seznamka, která u fotek nabízela širokou hodnotící škálu od 1 do 10. Navíc tu byla diskuzní fóra zaměřená na sex a milostné debaty.

5. XChat

Jak už název napovídá, pokud jste chtěli pokecat, většinou za pomoci předpotopních smajlíků, byl tu pro vás XChat, a to i v hluboké noci. Ještě pořád funguje. Nahlédli jsme do nejnovějších fór a témata nás zaujala natolik, že jich pár musíme uvést; Psi vs. fretky, Cestování časem, Pásy cudnosti, Ceny energií – a tak...

6. Spolužáci

Trochu nadstandardní věc. Pokud jste chtěli sehnat své staré kamarády ze základky nebo jiné vzdělávací instituce, byli tu Spolužáci, kteří mimochodem nedávno skončili. Kromě reálných tříd tu ale vznikaly třeba i fiktivní třídy jako koleje z Harryho Pottera, které fungovaly jako chatovací hra. Napůl kreativní, napůl creepy, no.

A tady 6 tupých teenage komedií, které si s nostalgickou slzou v oku pustíme i dnes.

Podobné články

Doporučujeme

Další články