fb pixel 10 hodně bizarních zaměstnání – G.cz
Vyhledávání

10 hodně bizarních zaměstnání

Odháněč holubů. Některé americké banky nabízejí svým klientům i v době kreditních karet exkluzivní službu. Potřebují k ní leštiče mincí. Čím se asi živí patoekolog? Testér žvýkaček. + DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Pokud spadáte do některé z následujících kategorií, určitě s vámi není na rande nuda. Stačí, když se rozpovídáte o svojí práci.

Václav Rybář
Václav Rybář 24.7.2018, 08:32

1. Odháněč holubů

V indickém Džajpuru je pětihvězdičkový hotel Rambagh Palace. Na jeho nádvoří je fontána a u ní stojí dva pestře odění muži s vlajkami, na kterých je nakreslen přeškrtnutý pták. Jsou to odháněči holubů. Kdyby tu nebyli, hejna ptáků by fontánu okamžitě vzala útokem.

2. Ochutnávač kočičího žrádla

I zvířata se chtějí stravovat jako lidi. Funkce ochutnávače kočičího a psího žrádla je celkem jednoduchá. Nesmíte mít alergii na žádnou ze složek krmiva, které je pro běžného člověka naprosto nezávadné, ale hlavně o něm musíte dokázat napsat elaborát. Chtěli jste být restauračním kritikem? Nebo kecat kuchařům do jídla jako Pohlreich? Máte šanci.

3. Leštič mincí

Coin polisher Některé americké banky nabízejí svým klientům i v době kreditních karet exkluzivní službu. Jejich drobné do několika hodin naleští, jako kdyby právě vyjely z mincovny. Samostatný pracovník je prostě denně máčí ve speciálním roztoku, ručně leští a suší, aby se všechny ty centy blýskaly. Tak trochu fetiš, ale milionáři si na něj prý potrpí.

4. Lovec golfových míčků

Lovit míčky v křoví? To je nuda. Golfové hřiště TPC-Sawgrass na Floridě má hodně zákeřnou sedmnáctou jamku. Její green je na ostrůvku obklopeném jezírkem. Ročně na jeho dně skončí 120 tisíc míčků. A někdo je musí vylovit. Pokud máte potápěčské zkoušky, můžete se lovem golfových míčků docela slušně živit. Stačí jezdit od hřiště k hřišti a být trochu blázen.

5. Patoekolog

patoekolog Až vám zas někdo bude říkat, že je úplně ve sr*čkách, schválně se ho zeptejte, čím se živí. Třeba výjimečně nekecá a je to patoekolog. Ti se totiž v exkrementech opravdu hrabou, co je týden dlouhý. Výzkum fekálních bakterií, ať už ze zkamenělého nebo čerstvého trusu, jim totiž o jejich majiteli prozradí úplně všechno.

6. Chipsový inspektor

Stojíte u linky a osm hodin denně koukáte na nekonečného hada brambůrek. Sem tam nějakou vezmete a zkusíte, jestli je správně propečená, jestli má odpovídající chuť nebo jestli je tvarově kompatibilní. Hrozný vzrůšo, při kterém to občas dost křupe.

7. Strážce poháru

stanleycup Stanley Cup se těm šíleným, věčně ožralým a nevypočitatelným hokejistům vždycky jen půjčuje. Objedou s ním rodné město, občas jim někde upadne, ale pokaždé je v jeho dosahu bodyguard, který má za úkol ho po všech těch eskapádách dopravit zpátky do muzea. Asi je to dost o nervy. Navíc vydržet nechlastat na těch oslavách. Nezávidíme.

8. Rybí kalkulačka

V akváriích je potřeba čas od času ryby přepočítat, abych jich náhodou nepřibývalo (ta lepší varianta) nebo aby návštěvníci zbytečně nekoukali na tlející mrtvolky. U hejna malých rybek je to pěkná makačka, protože chvilku nepostojí a hlavně všechny vypadají stejně. Za tři minuty průměrný sčítač zvládne až 450 drobných rybek. A asi po tom trochu šilhá.

9. Vrchní žvýkal

chewing Testér žvýkaček. Určitě o tom sníte, jak byste konečně všem výrobcům řekli, že to už po pěti minutách nemá žádnou chuť. Výdrž je ovšem jen jedním z několika desítek parametrů. Počítá se aroma, chuťová vyváženost, konzistence, ochota dělat bubliny, lepivost na patře, lepivost na lavičce a spousta dalších faktorů. Navíc z toho budete mít tak namoženou čelist, že budete veškerou další potravu srkat brčkem.

10. Natěrač Golden Gate Bridge

Jeden z nejslavnějších mostů na světě svou charakteristickou oranžovou barvu nemá jen tak. Neustále ji obnovuje tým třiceti natěračů. Barva podléhá kvůli mořské soli, častým mlhám a dalším vlivům rychlé zkáze, a proto se musí obnovovat prakticky neustále. Pro tuhle práci potřebujete horolezecké zkoušky a hoodně velký váleček.

A zde se podívejte na galerii, ve které se nebojíme udělat si legraci ze stověžaté matičky Prahy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články