10 důkazů, že léto je prostě a jednoduše debil – G.cz
Vyhledávání

10 důkazů, že léto je prostě a jednoduše debil

Léto je tu. To je jasné asi každému, kdo netráví celý svůj život zavřený ve sklepě. Obecně je léto bráno jako čas radovánek, pohody, tepla a radosti. Není ale všechno zlato, co se třpytí. Léto není tak parádní, jak se může na první pohled zdát. Přinášíme vám několik důkazů toho, že je vlastně debil.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 30.6.2018, 13:50

1. Bývá často vedro. Jakože fakt vedro. Celou zimu i jaro jsme se těšili na teplo, ale když je ve dne přes třicet stupňů a v noci nad dvacet a díky teplu se nedá normálně spát, ještě prstíčkem hrabeme po těch zimních kosách.

2. Venku svítí sluníčko, koupaliště je otevřené, rybníky vyzívají ke koupání, ale my musíme chodit do práce. Dospělí nemívají letní prázdniny (vyjma učitelů). I když počasí svádí k tomu jít k vodě, musíme místo toho makat. To je na tom to nejsmutnější.

3. Pokud máte doma malé dítě, je pro vás léto ultradebil. Přes léto jsou přeci prázdniny. Školky jsou většinou zavřené. Školy jsou všechny zavřené. Máte doma bezprizorní haranty, o které je potřeba se starat, vytvářet jim program a tak. No, ale vy musíte chodit do práce, bo v práci prázdniny nejsou. Nezbývá vám nic jiného, než neustále řešit hlídání, objíždět příměstské tábory, vyjednávat u babiček a podobně. Je to akorát o žaludeční vředy, tohleto.

4. Všude jsou hlučné děti. Ve městě, na koupališti, na procházce, po vesnicích. Prostě všude, kam se podíváte, pobíhá partička výrostků. Možná jste si přes rok ani neuvědomili, kolik je na světě dětí. Je to tím, že děti jsou většinou zavřené ve školách a odpoledne jezdí na kroužky nebo píší úkoly. To až letní prázdniny odhalí jejich skutečný počet.

5. Prázdninový režim. Všechno má prázdninový režim. Jste nemocní? S největší pravděpodobností má váš doktor prázdninový režim. Tedy je na dovolené. Na dveřích má sice napsáno, jaký lékař ho v jeho nepřítomnosti zastupuje, ale ten je přes půl města daleko a vy jste rádi, že jste se dopotáceli k tomu svému. Dál už prostě nedojdete. Můžete zkusit jet autobusem, ale ejhle. Prázdninová výluka. Autobus o prázdninách nejezdí nebo jezdí jenom jednou za půl hodiny. Léto je debil.

6. Přes léto podle všeho nikdo nepracuje. Rozbije se vám auto? Váš automechanik je na dovolené. Protéká vám umyvadlo? Váš instalatér má dovolenou. Přes léto mají očividně úplně všichni dovolenou. Všichni, kromě vás. Vy musíte makat a zařizovat program pro své děti, které mají prázdniny. Léto je debil.

7. Přes léto se rovněž nedělá žádný byznys. Jestliže je vaše živobytí závislé na provizích z prodeje, budete teď dva měsíce o chlebu a vodě. Přes léto se neobchoduje. Jedině tak v cestovní kanceláři. I zmrzlináři mají pré.

8. V létě jsou bouřky. Sice si můžete pochvalovat, jaké je teplo a příjemné počasí, ale dříve nebo později přijde nějaká strašná bouře. Vy zrovna v tu dobu budete venku. Třeba někde uprostřed pole. Šílený vítr, který vyrvává stromy ze země i s kořeny vystřídá krupobití s kroupami ve velikosti tenisáku a jako bonus přijdou lokální záplavy, které vám vezmou půl stavení a ženu. Možná i slepice vám to utopí. Potom se najednou rozjasní a je zase třicet stupňů. Vy máte v tom vedru barák pod vodou, manželku se slepicemi někde utopený a to je ten ideální čas si připustit, že léto je debil.

A tady máte 15 důvodů, proč holky nesnáší léto.

Podobné články

Doporučujeme

Další články