Zpříjemněte si ráno: kávovar Barisieur od britského designéra Joshua Renoufa – G.cz
Vyhledávání

Zpříjemněte si ráno: kávovar Barisieur od britského designéra Joshua Renoufa

Zhmotněte si své sny, a to doslova. Barisieur je budíkem a kávovarem v jednom.

Tomáš Gold 21.9.2016, 07:50

Britský návrhář Joshua Renouf vytvořil věcičku, která vám ráno nabídne kávu přímo do ruky, a přitom se nemusíte nohou ani dotknout studené kuchyňské podlahy.

Žádné agresivní pípání, jemně vás probudí cinkot malých ocelových kuliček. Hned máte motivaci postavit se na nohy, váš den začíná s právě připraveným šálkem čerstvé kávy.

Vstávání zpříjemní jemný pohyb ložiskových nerezových kuliček, které indukčním ohřevem uvádějí vodu do varu a ve skleněné baňce vibrují. Ano, sice do přístroje musíte připravit kávu, cukr a mléko večer před ulehnutím. To je ale to nejmenší v porovnání s tím, když příchod rána oznamuje vůně čerstvě zhotovené kávy.


Jinými slovy, s tímto vynálezem se budete těšit i na rituál před spaním, dávající tělu a mysli signál, že je čas k odpočinku a relaxaci. Zvolněte své životní tempo, i když dnešní doba je rychlá.

Zatím není zázračný přístroj Barisieur k dispozici pro veřejnost, ale stále existuje naděje, že velmi brzy bude sériově vyráběn. Tohle musí mít všichni milovníci kávy.

A tady sye ještě podívejte na 7 mýtů panujících okolo pití kávy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu