fb pixel Zpívat nemůžu, tak jsem začala restaurovat nábytek, říká Helena Zeťová v (NE)BLÁZNI – G.cz
Vyhledávání

Zpívat nemůžu, tak jsem začala restaurovat nábytek, říká Helena Zeťová v (NE)BLÁZNI

Zdroj: G.cz/(NE)BLÁZNI

V listopadu oslaví čtyřicáté narozeniny a doufá, že se v tu chvíli všechno začne měnit k lepšímu. Helena Zeťová prožívá umělecky smolný rok: "Všechno přitom začalo krásně," říká v novém díle (NE)BLÁZNI: "Na podzim jsem po deseti letech, během nichž jsem žila hlavně v Řecku, vydala sólovou desku Consequences, ke které jsem chtěla mít i pořádné turné."

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 13.10.2020, 11:54

Nepovedlo se. "Nějak jsem přepálila přípravy, skončila na kapačkách a cítila se, jako bych několikrát v řadě vyběhla na Lysou horu. Odešly mi hlasivky, musela jsem jim dát klid. Jenomže než se zacelily, tak tady byl koronavirus. A od té chvíle život nečekaně změnil směr..."

Helena Zeťová se natrvalo přestěhovala do rodných Beskyd, kde žije kousek od Rožnova pod Radhoštěm.

"Jsem na krásné vesnici, kde každého znám. Starám se o psa a o kocúrka, který dnes mimochodem poprvé ulovil krtka, taky o zahradu, ale hlavně jsem v naší staré chalupě začala restaurovat nábytek. Začala jsem s tím během první vlny koronaviru, a teď, během druhé, už mám všechno potřebné nářadí a myslím, že mi tahle manuální práce jde."

Rozhovor s Helenou Zeťovou

Žije skromněji než kdy dřív, ale nehroutí se. "Kdybych byla v Praze," říká, "tak to hrozí, ale na vesnici není na žádné hroucení čas. Pořád pracuju, díky tomu neblázním. Vlastně jsem šťastná."

Na to, že přesně před dvaceti letech spoluzakládala slavné trio Black Milk, příliš nevzpomíná, svoji čtyřicítku neřeší. "Jenom jsem si vždycky přála mít čtyři děti," uznává, "a to už nevyjde. Tak snad aspoň jedno," směje se trochu záhadně: "Vyloučené to není."

Jak dnes vzpomíná na období s Black Milk? Umí zapařit jako kdysi? Jak prožívala finanční krizi v Řecku a co se během ní naučila?

Sledujte další díl talk show Tomáše Poláčka (NE)BLÁZNI, tentokrát se zpěvačkou Helenou Zeťovou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články