fb pixel Zpívá celá země: Kdo nepěje o koronaviru a rouškách, nemá šanci uspět na scéně – G.cz
Vyhledávání

Zpívá celá země: Kdo nepěje o koronaviru a rouškách, nemá šanci uspět na scéně

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Každého z nás by napadlo, že v dobách krizí a útlaků se umělcům dostává největší inspirace a na svět vylézají nejlepší a nejautentičtější umělecké díla po vzoru Karla Kryla a dalších velikánů. Jenže je rok 2020 a naše hudební scéna většinou se vyjadřuje k současné situaci takovým stylem, že máte chuť se nakazit koronavirem a skončit na karanténě bez internetu. Ale naštěstí existují i světlé výjimky.

Martin Miko
Martin Miko 26.3.2020, 09:28

Hudba v době karanténové

Taky jste si mysleli, že v době koronavirové krize vznikne spousta kvalitního obsahu? Ano, my také ne, ale bohužel se tak nestalo. Česká bizárová hudební scéna zaútočila i v době, kdy jsme nejvíc zranitelní, a kdy se nemůžeme bránit. Ale nezoufejte, protože vyšlo i dost "normálního" obsahu. Paradoxně nejlíp je na tom plyšový delfín a Xindl-X, který zpívá píseň o koronaviru do melodie od Michala Davida. Tak se jdem podívat na ty koronavirové (s)hity.

Raego feat. Olga Lounová - Nesmíš to vzdát

Kdo vydrží déle než minutu, tak u nás má klíčenku. Patetické řeči, které mají nakrmit unuděné stádo během karantény, nás ubíjí. Se slzou v oku vzpomínáme na Olívii Žižkovou a její Evropo, dýchej nebo Já volím SPD. Na YouTube se to objevilo včera, ale bojíme se, že to brzy začnou hrát komerční rádia. Bože, netrpíme snad už dost?!

Český karanténa song 2020

Geniální předělávka české klasiky "Statistika" z budovatelské pohádky Princové jsou na draka. Klip i zpěv jsou sice polodementní, ale to je na tom právě to nejzábavnější. Autor textu a zpěvák je sice neznámý, ale to je možná dobře. A ano, za týden už to vidělo přes milion lidí.

Mirai - Dej si roušku feat

Stačí jeden poslech a v hlavě vám bude znít celý týden popěvek "dej si rouškuuuuu", takže se rozmyslete předtím než si písničku pustíte. V klipu uvidíte snad všechny české internetové celebrity, což je logické, když je na featu influencerka Nikol Štíbrová. Tak schválně. Co na to říkáte?

MC Adolfeen - Corona Firus

Jak je možné, že maňásek na ruce DJe Roxtara umí rapovat líp než polovina české rapperské scény? To nevíme, ale pokládáme to prozatím za jeden z nejpovedenějších koronahitů. Tohle vás bude bavit. Nás to teda baví.

Xindl X - Roušky

Český textař a písničkář Xindl X zareagoval na politickou situaci okolo roušek svou novou písní, kterou nazpíval do melodie od Michala Davida. Ten na to zareagoval tím, že natočil reakci, ve které se vymezuje vůči této písničce, a tak vznikla nová verze Roušek. No důležitější je stejně v tomto případě text.

Kapitán Demo - Kdo to má?

Humorista Kapitán Demo přezpíval svůj hit Kdo to má? a upravil ho do karanténové verze. Klip je samozřejmě vytvořen ze seriálu Byl jednou jeden člověk, takže můžete zavzpomínat i na staré dobré časy u České televize.

MC Rouška - Karanténa

Že vám jméno MC Rouška nic neříká? To opravdu vůbec nevadí. Jedná se o zbrusu nové a doufejme jen dočasné alter ego moderátora rádia Kiss Michala Kavalčíka. Ten si nasadil roušku, vzal melodii z kultovní Makareny a slovo makarena nahradil slovem karanténa. Ano. Ano, vážně je to tak.

Podobné články

Doporučujeme

Další články