fb pixel Zpěváka Coldplay jsem zmateně pochválila, že je talentovanej, říká česká výtvarnice této kapely Míla Fürstová v (NE)BLÁZNI – G.cz
Vyhledávání

Zpěváka Coldplay jsem zmateně pochválila, že je talentovanej, říká česká výtvarnice této kapely Míla Fürstová v (NE)BLÁZNI

Zdroj: G.cz/(Ne)blázni

Před šesti lety se jí navždy změnil život. V Anglii žijící výtvarnice Míla Fürstová tehdy připravila nádherný obal pro desku skupiny Coldplay, která vyšla pod jménem Ghost Stories.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 18.2.2020, 08:21

V novém díle pořadu (NE)BLÁZNI vypráví Míla o svém přátelství s jednou z nejslavnějších světových kapel neznámé historky. "Obrazy pro Coldplay jsem dodělávala těsně před porodem," vzpomíná například, "takže kluci z kapely říkají mé dceři 'Album baby', a mimochodem, když se dcera Viola narodila, poslali jí krásnou zavinovačku z ovčí vlny."

Jedním z hlavních hrdinů celovečerního dokumentu o Míle Fürstové, který kina promítají pod názvem Křídla pro Coldplay, je zpěvák této skupiny Chris Martin. "Musím přiznat," říká Míla, "že vůbec první setkání bylo z mé strany poněkud neobratné. Chris si prohlížel mé grafiky, chválil, že jsou úžasné, a já mu poděkovala s tím, že on je taky velmi talentovanej..."

(NE)BLÁZNI s Mílou Fürstovou

V novém díle (NE)BLÁZNI vypráví Míla Fürstová i o svém podivuhodném manželství s fotografem Quintinem Lakem, který už pátým rokem osaměle putuje (vždy v několikatýdenních blocích, po nichž se vrací za rodinou) po pobřeží Velké Británie a fotí.

"Nevím," směje se Míla, "jestli to je recept na šťastné manželství, ale když se z cest vrací, tak jeho vyprávění ráda poslouchám. A pořád jsem Quintinovi vděčná za to, kam mě kdysi nasměroval. Mívala jsem dobré místo na prestižní výtvarné škol, ale on řekl, že si mám vybrat, jestli jsem učitelka, nebo výtvarnice. Šla jsem do rizika, vybrala si tu možnost druhou, a dnes už vím, že jsem udělala dobře."

Podobné články

Doporučujeme

Další články