fb pixel Hvězda MMA Attila Végh přiznává: "Živil jsem se rukama, v Rakousku jsem 4 roky denně házel 40 tun brambor na palety." – G.cz
Vyhledávání

Hvězda MMA Attila Végh přiznává: "Živil jsem se rukama, v Rakousku jsem 4 roky denně házel 40 tun brambor na palety."

Zdroj: G.cz/(Ne)blázni

Attila Végh, špičkový zápasník MMA, o kterých se také říká, že jsou novodobí gladiátoři – právě on je hostem Tomáše Poláčka v dalším díle jeho talk show (NE)BLÁZNI.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 11.2.2020, 08:03

Attila Végh prožívá jedno z nejkrásnější období. Před čtvrt rokem ovládl takzvaný Zápas století v rámci československého MMA, když před vyprodanou 02 Arenou rozdrtil favorizovaného Karlose Vémolu, a před měsícem byl u narození svého prvního dítěte. "Je to syn a křestní jméno dostal po mně, takže Attila," říká v novém díle (NE)BLÁZNI čtyřiatřicetiletý Attila Végh, který sám o sobě tvrdí, že je "na Slovensku žijící, maďarsky mluvící Žitnoostrovan - takový bastardík."

Má i svůj dokument

Na rozhovor přišel tento obr výborně naladěný. Moderátorovi Tomáši Poláčkovi pochválili uši, dal mu několik moudrých hrad ohledně konzumace alkoholu, a potom prozradil pár tajemství: "Každý večer před spaním se modlím," říká například. Na důkaz svého tvrzení ukazuje své jediné tetování - Ježíše na pravé paži. K dobré náladě přispívá ještě jeden důvod: před pár dny měl premiéru celovečerní dokument Attila, který o něm natočil režisér Petr Větrovský. Hlavně na Slovensku slaví snímek nečekaný úspěch - film tam navštívilo už pětadvacet tisíc diváků."Je to pro mě čest," říká Attila Végh, "ale na druhou stranu mám pocit, že si to snad za celou svoji kariéru zasloužím. Spousta lidí mě začala vnímat až na podzim při Zápase století, ale já byl třeba roku 2013 držitelem mistrovského pásu v Bellatoru, druhé největší organizaci MMA na světě. Tehdy to byl mnohem větší sportovní úspěch než vítězství nad Vémolou, i když emočně jsem měl silnější zážitek loni, před plnou pražskou halou."

Attila Végh netuší, kdy bude bojovat příště, ale slibuje, že k nejméně jednomu velkému zápasu ještě nastoupí. Co se týče jídelníčku, pojme ho stejně jako vždy - před soubojem si dá rýžový nákyp s nutellou od své manželky a po něm spoustu hamburgerů. "V noci poté, co jsem porazil Vémolu, jsem jich snědl deset," směje se a pokračuje ve vzpomínání "a tehdy jsem si připadal jak v ráji."

Na celý díl talk show (NE)BLÁZNI se podívejte hned teď.

Podobné články

Doporučujeme

Další články