Známé tváře nakupovaly pro potřebné – G.cz
Vyhledávání

Známé tváře nakupovaly pro potřebné

Nejen podpořit ale hlavně nakoupit obrovské koše s potravinami přišly moderátorka Lejla Abbasová, herečka Dana Morávková a Česká Miss Eva Čerešňáková.

Redaktor
Redaktor 21.5.2019, 15:58

Pro všechny tři dámy to byla spíše radostná událost než nepříjemná povinnost. A to i přesto, že rodinou "pohlcená" Lejla Abbasová, která přímo nesnáší nakupování, si i přes čtyři děti vyčlenila čas a chvíli "dobrovolničila" - takže i pomáhala se samotným průběhem Sbírky potravin. "Nakupování je pro mě stresující a dělám to vždy s velkou nechutí. Ale tohle je úplně něco jiného. Jídlo je základní surovina a základní komodita, ke které by měl mít přístup úplně každý a bohužel, přestože jsme v Evropě, tak to není úplně pravidlem a jsem hrozně ráda, že se organizují aktivity jako je Sbírka potravin a vůbec se poukazuje na to, že se nadměrně plýtvá potravinami, takže jsem ráda, že se toho mohu osobně zúčastnit," prozradila Lejla.

Hned vzápětí se madla nákupního vozíčku ujala herečka Dana Morávková, která si sebou na pomoc vzala svého jednadvacetiletého syna Petra. A přestože se vrátila nad ránem z divadelního zájezdu, dopoledne už v Tesku tahala krabice s těstovinami a další potraviny pro potřebné, které pak věnovala potravinové bance. "Já moc nevařím, to především z časových důvodů. Ráno v pět vyrážím na natáčení Ordinace a pak se někdy vracím klidně okolo druhé ráno domů, když máme zájezd. Vařím tedy hlavně o víkendu a nejraději pro ty své dva chlapy připravuju těstoviny a špagety, i ty jsem dnes nakoupila maminkam a dětem, které strádají. Víte, já nejsem žádná kuchařka, já jsme hlavně manželka a mnohem lépe než vařím, líbám," smála se Dana Morávková. A souhlasně přikyvoval i její syn. "Když maminka vaří, jak ona sama teď poznamenala, tak je to svátek, takže vlastně cokoli, co maminka udělá, je pak skvělé. Já jsme takový nadšený strávník, vděčný za všechno."

Bývala ředitelka soutěže krásy a současná mluvčí banky Eva Čerešňáková už léta pomáhá v Bangladéši, kde se jí povedlo postavit školu. A tak se teď s velkou radostí zapojila do Sbírky potravin a rozhodně na nákupu nešetřila. "Ráda jsem osobně podpořila i Sbírku potravin. Jednoduchý a transparentní koncept akce, který výrazně pomůže těm, co to zrovna potřebují. Jelikož jsem zrovna v Praze, tak jsem si prostě udělala čas a moc ráda přišla. Pokud netrpíme hlady, nedokážeme si představit, co lidé, kteří ani na základní potraviny nemají peníze, zažívají. Zkusme se do jejich situace vcítit a pomoct jim."

Naše známé tváře se zapojily do sbírky v supermarketu Tesco ve Vršovicích. Společnosti Tesco se podařilo i díky nim vybrat okolo 70 tun potravin. Sobotním dnem však sbírka neskončila. Letos poprvé mají zákazníci možnost darovat potraviny online. Tuto variantu nabízí služba Tesco Online nákupy a to až do pátku 24. května.

Veškeré informace naleznete na webu .

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články