fb pixel Změní údajně zadlužená TV Barrandov majitele? O koupi prý dokonce uvažuje i Křetínský – G.cz
Vyhledávání

Změní údajně zadlužená TV Barrandov majitele? O koupi prý dokonce uvažuje i Křetínský

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Podle pořadu České televize 168 hodin je TV Barrandov v dlouhotrvající ztrátě a její dluhy mohou mířit až k částkám ve výši několik set milionů korun. Mediální magnát a majitel společnosti Barrandov Televizní Studio Jaromír Soukup však tvrdí, že každá velká společnost má úvěry, a že je to naprosto normální. Závazky jeho televize však převyšují majetek firmy, jak uvedla ČT. Bude muset nakonec TV Barrandov prodat? Zájemců z více stran je prý mnoho.

Martin Miko
Martin Miko 28.1.2019, 13:46

Bude TV Barrandov na prodej?

Okolo nejaktivnějšího českého moderátora a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa se toho v poslední době děje víc než dost. Kromě jeho oznámeného vstupu do politiky se rozhodl zrušit některé ze svých pořadů, což mnohé z nás mrzí. V souvislosti s těmito událostmi se média rozhodla, že trochu zapátrají ve stavu majetku Jaromíra Soukupa a jeho firem. Byl totiž podezříván, že vstoupit do politiky hodlá hlavně kvůli špatné finanční kondici svého podnikání. Ukázalo se, že závazky jeho společností převyšují jeho aktiva o celých 114 milionů korun, což vypátral pořad 168 hodin České televize, ve kterém byly zveřejněny účetní závěrky z roku 2016.

Podle České televize se spekuluje o tom, že TV Barrandov bude chtít od Soukupa určitě někdo koupit. Zájemců a věřitelů je prý až až. Jedním z nejspekulovanějších lidí je český miliardář Daniel Křetínský, který patří mezi 5 nejbohatších Čechů podle časopisu Forbes, a rovněž spoluvlastní mediální Czech News Center, kam patří například Blesk, Aha! nebo Reflex. Kromě toho je Křetínský spolumajitelem rádia Evropa 2 nebo Frekvence 1. Do portfolia mu však chybí celostátní televizní stanice, a kdyby se dostala TV Barrandov do insolvence, nabízí se zde možnost koupě. O tu však dle spekulací bude zájem z vícero stran, oficiální stanovisko však prozatím neexistuje.

Kdyby se tak stalo a Křetínský by TV Barrandov nakonec získal, byla by to paradoxní událost. Vzpomeňme totiž na pořad Kauzy Jaromíra Soukupa z dubna roku 2018 který se celý věnoval bohatství a závazkům Křetínského. Schválně se podívejte na video v odkazu, jak tato šílená estráda probíhala.

Jak si myslíte, že tato kauza dopadne? Podaří se Jaromíru Soukupovi zlepšit finanční kondici svých firem? Pomůže Soukupovi vstup do politiky stejně jako pomohl Andreji Babišovi? Získá TV Barrandov některý z vlivných tuzemských mediálních domů?

A zde si vymýšlí Václav Klaus mladší podivné zákony o sociálních sítích.

Podobné články

Doporučujeme

Další články