Zmalovaný psychopat, teplý kovboj i rasistický bachař: 20 důvodů, proč je Heath Ledger nesmrtelnou legendou

Na plátně byl Batmanovým nepřítelem, kovbojem zmítaným kontroverzní touhou, dezertérem, básníkem závislým na drogách i Bobem Dylanem. V životě pak byl Australan tělem i duší, manžel, otec, usměvavý hezoun a opravdu výjimečný herecký talent. Je to 11 let, co jsme přišli o Heatha Ledgera a ani po takové době nezapomínáme.

Strhující, laskavý, zničený

22. ledna 2008 zasáhla svět zdrcující zpráva. Zbožňovaný a tehdy teprve osmadvacetiletý herec Heath Ledger byl nalezen mrtvý. Vyšetřování ukázalo, že se hvězda předávkovala léky na předpis, což rozjelo řadu spekulací. Vše se totiž odehrálo jen několik měsíců poté, co Ledger dotočil Temného rytíře, v němž ztvárnil psychopatického Jokera, a zároveň se rozešel s manželkou Michelle Williams. Byl Ledger v depresích? Nebo to byla sebevražda?

V roce 2017 se objevil dokument nazvaný Já, Heath Ledger, který všechny takové domněnky vyvrací a ukazuje Ledgera jako veselého, živelného muže. Co se skutečně odehrávalo v hercově hlavě, to nevíme a taky to nikdy nezjistíme. Jisté je jen to, že za svůj předčasně ukončený život stihl vytvořit mnoho věcí, díky kterým zůstává pro fanoušky filmu výjimečnou osobností. My jich v galerii dali dohromady 20. 20 nezapomenutelných Ledgerových filmových rolí...

A tady se podívejte na 15 faktů o filmu Argo, který je inspirován opravdu neuvěřitelnou skutečnou událostí.


Komentáře

Doporučeno pro vás