Žluté bakeliťáky už brzy dotúrují do kin: 20 nejlepších fotek trabantů v nesnázích

Obrázek uživatele Rom Jeremy
20.03.2019, 06:29

Když člověk jezdí s trabanty po světě 12 let, hodně toho zažije. Jak výprava východoněmeckých bakeliťáků završila dlouhou cestu kolem světa, budete moct od 11. dubna vidět v kinech, kam zamíří snímek Trabantem tam a zase zpátky. Principál žlutého cirkusu Dan Přibáň vás v něm vezme na cestu z dálných koutů Asie až do Česka.

Návrat trabantem domů

Když se vydáte na cesty s několika socialistickými auty východoněmecké výroby, není to vždy jen růžové. Až se skoro zdá, že má cestovatel Dan Přibáň nervy ze železa. Se žlutými trabanty se mu totiž za posledních 12 let podařilo objet svět. Úplně poprvé se na dobrodružnou expedici vydal v červenci 2007, kdy zamířil na hedvábnou stezku.

Od té doby doby jsme toho s partičkou žlutých dvoutaktů zažili opravdu hodně, a proto jsme zvědaví, co si pro nás připravily v nejnovějším pokračování Trabantem tam a zase zpátky. Na poslední etapě cesty kolem světa překonají dva trabanty, ale také polský Fiat řečený maluch a česká motorka Jawa 250 vzdálenost přes 17 tisíc kilometrů.

Během putování tak dojedeme z jižní Indie přes Nepál, Pákistán, Čínu, Kyrgyzstán, Uzbekistán, Rusko, Ukrajinu a Slovensko, až do Česka. Trabanty navíc při této misi pokořily výškový rekord dvoutaktního automobilu, to když v podhůří Himalájí zdolaly metu 5328 metrů nad mořem. Do premiéry zbývá necelý měsíc, a tak jsme se rozhodli vám zkrátit čekání malým ohlédnutím za 12 lety divoké trabantí jízdy. Zavzpomínejte s námi v galerii tady:

Snímek Trabantem tam a zase zpátky bude poprvé promítán už 4. dubna 2019 v kině Centrum v Karviné, které si toto privilegium vybojovalo v celostátním souboji biografů se 4223 hlasy. Distribuční premiéra je pak naplánována na 11. duben 2019.

A tady čtěte o francouzské ministryni, co pojmenovala svého kocourka jménem Brexit.


Komentáře

Doporučeno pro vás