Zloděj per i odpůrce globálního oteplování: 10 kauz Václava Klause, které naštvou i pobaví – G.cz
Vyhledávání

Zloděj per i odpůrce globálního oteplování: 10 kauz Václava Klause, které naštvou i pobaví

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Václav Klaus toho dokázal hodně. A není vyloučeno, že ještě něco dalšího dokáže. Jeho budoucnost ponechme stranou a podívejme se do minulosti. Právě uplynulo 11 let od okamžiku, kdy byl Klaus podruhé zvolen prezidentem České republiky. Zavzpomínejte při této příležitosti s námi na kauzy a důležité milníky v jeho kariéře. Věříme, že to pro mnohé z vás bude vskutku emotivní záležitost.

Václav Roman
Václav Roman 8.2.2019, 12:38

Kontroverzní státotvůrce, který baví

Při sestavování galerie bylo z čeho vybírat. Václav Klaus toho za svůj život a politickou kariéru udělal skutečně mnoho. Těžko vyčíslit, kolik lidí dokázal pobouřit.

Jednou to zašlo tak daleko, že na něj Senát dokonce podal žalobu pro velezradu. Ústavní soud však tehdy řízení zastavil, zda Klaus jednal například při vyhlášení novoroční amnestie v rozporu s Ústavou jsme se nedozvěděli. Žalobu v roce 2013 podalo celkem 38 senátorů.

Klaus se velezrádce nestal a jistě mu spadl kámen ze srdce. Oddechl si také určitě, že se k soudnímu projednání nedostal případ „vypůjčeného“ chilského pera. Pranýřování módní policie však později za svůj nezvyklý outfit neunikl. To všechno a mnohé další si můžete prohlédnout v této galerii:

A zde se můžete podívat na smutný příběh Tomáše Řepky: Za život prý vydělal 400 milionů, teď ho čeká vězení za prodej cizího auta.

Podobné články

Doporučujeme

Další články